środa, 24 listopada 2021 06:59

Skończyłoby się na mandacie, ale kierowca postanowił wręczyć je policjantom

Autor Mirosław Haładyj
Skończyłoby się na mandacie, ale kierowca postanowił wręczyć je policjantom

Zatrzymany przez policjantów 67-letni kierowca suzuki, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z naruszeniem przepisów ruchu drogowego, próbował się wykupić łapówką. Teraz nie dość, że odpowie za popełnione wykroczenie, to dodatkowo tłumaczyć się będzie za przestępstwo korupcyjne, za co może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

W sobotę (20 listopada) po godzinie 17:00 w Wysokiej kierujący suzuki, łamiąc przepisy ruchu drogowego, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 16 km/h. Policjanci z drogówki zatrzymali sprawcę do kontroli drogowej. Sprawa – jak wiele podobnych – zakończyłaby się mandatem lub grzywną w sądzie, gdyby nie zachowanie samego kierowcy. Mężczyzna próbował przekupić policjantów, usiłując im wręczyć 100 złotych łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo. W efekcie policjanci zabezpieczyli banknot jako dowód w sprawie.

Teraz 67-letni mieszkaniec powiatu suskiego będzie odpowiadał nie tylko za popełnione wykroczenie, ale także za próbę przekupstwa policjantów. Konsekwencją takiego czynu może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje