piątek, 3 lutego 2023 10:42

Chełmek. Uratował sąsiada, który był o krok od śmierci

Autor Tomasz Stępień
Chełmek. Uratował sąsiada, który był o krok od śmierci

Policjant z Komisariatu Policji w Chełmku aspirant sztabowy Krystian Piekarski, w czasie wolnym od służby ratował życie sąsiada, który dostał zawału serca podczas prac remontowych.

Do zdarzenia doszło we wtorek (31.01.2023) w jednym z bloków na terenie Chełmka. – Tuż przed godziną 19 policjant, który przebywał w swoim mieszkaniu został zaalarmowany przez rodzinę, że jego 50-letni sąsiad zasłabł podczas remontu łazienki – relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z KPP w Oświęcimiu.

Mundurowy pobiegł do jego mieszkania, a kiedy nie wyczuł funkcji życiowych natychmiast podjął resuscytację krążeniowo – oddechową. Prowadził ją przez kilkanaście minut, aż do przyjazdu ratowników medycznych. Ratownicy kontynuowali resuscytację. 50-latek odzyskał funkcje życiowe. Został zabrany na diagnostykę i leczenie do szpitala. Medycy przekazali, że życie mężczyzny udało się uratować dzięki  szybko podjętej resuscytacji.

Aspirant sztabowy Krystian Piekarski w Policji służy od 18 lat. Aktualnie  policjant zajmuje się prowadzeniem spraw o wykroczenia w Komisariacie Policji w Chełmku.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje