wtorek, 5 grudnia 2023 14:51

"Chłopca zauważył motorniczy". Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latka

Autor Katarzyna Jamróz
"Chłopca zauważył motorniczy". Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latka

Krakowscy policjanci prowadzili poszukiwania 15-latka, który zgubił się w Krakowie. Chłopca odnalazł motorniczy na zajezdni tramwajowej w Nowej Hucie.

W niedzielę (3 grudnia), około godziny 21:00, krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 15-latka. – Chłopiec zadzwonił na numer alarmowy informując, że przyjechał pociągiem z Warszawy do Krakowa i nie wie, gdzie jest, po czym się rozłączył. Wielokrotne próby nawiązania z nim kontaktu okazały się bezskuteczne – informuje podkom. Piotr Szpiech, rzecznik prasowy KMP w Krakowie.

Trafił pod opiekę najbliższych

Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Sprawdzone zostały okolice dworca i rejony przyległe. Informacja o poszukiwaniach nastolatka została przekazana m.in. do dyspozytora komunikacji miejskiej, ponieważ, jak wynikało z ustaleń poczynionych przez policjantów, chłopiec mógł się przemieszczać tramwajem w kierunku Nowej Huty. – Na zajezdni tramwajowej w Nowej Hucie chłopca zauważył motorniczy, który od razu powiadomił o tym fakcie służby. 15-latek został odnaleziony – dodaje podkom. Szpiech.

Nastolatek trafił pod opiekę najbliższych. Jego życiu i zdrowiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Inf./Fot. KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka