piątek, 15 lipca 2022 07:40

Chrzanów. Kompletnie pijany staranował ogrodzenie

Autor Patryk Trzaska
Chrzanów. Kompletnie pijany staranował ogrodzenie

Mieszkaniec gminy Alwernia (powiat chrzanowski) wjechał w ogrodzenie posesji, którego nie zdołał ominąć. 33-latka w ogóle nie powinno być za kółkiem, ponieważ już stracił swoje prawo jazdy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

W środę ( 13 lipca) o godnie 19:30, dyżurny chrzanowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Porębie Żegoty (powiat chrzanowski). Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierowca volvo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany. Podczas badania wydmuchał 3,5 promila alkoholu. Kierujący nie odniósł żadnych poważnych obrażeń, podobnie jak jego pasażer. Policjanci elektronicznie zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat , wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo kierowca volvo będzie musiał ponieść konsekwencje spowodowania kolizji drogowej.

inf. KPP Chrzanów

Chrzanów - najnowsze informacje