czwartek, 30 czerwca 2022 11:33

Chrzanów. Miała cofnięty licznik o ponad... 83 tysiące kilometrów

Autor Patryk Trzaska
Chrzanów. Miała cofnięty licznik o ponad... 83 tysiące kilometrów

Funkcjonariusze grupy SEED z komendy w Chrzanowie zatrzymali do kontroli kobietę, która przekroczyła dopuszczalną prędkość. Jak się okazało nie było to jedyne przewinie kobiety, której auto miało cofnięty licznik o ponad 83 tysiące kilometrów.  

Do niecodziennej sytuacji doszło w Olszynach (powiat chrzanowski). Policjanci z grupy SPEED chrzanowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Porsche, którego 22-letnia kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość o 24 km/h. Funkcjonariusze, sprawdzili także aktualny stan drogomierza. Po weryfikacji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, że aktualne wskazania są  zaniżone o ponad... 83 tys. kilometrów!

Na miejscu kierująca została ukarana mandatem karnym za popełnione wykroczenie dotyczące przekroczenia prędkości. Policjanci z Alwerni, po przeprowadzeniu oględzin pojazdu oraz sporządzeniu dokumentacji fotograficznej, wyjaśniają teraz, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypomnimy, że zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym i zmianami w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego z 5 listopada 2019 r., od 1 stycznia 2020 roku obowiązują nowe zasady kontroli drogowych. Właściciel pojazdu musi pamiętać również o tym, że zgodnie z treścią art. 306a Kodeksu Karnego, za zmianę wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca.

inf. KPP Chrzanów

fot. pixabay

Chrzanów - najnowsze informacje