sobota, 13 marca 2021 14:28

Ciężkie dni dla wielkiego rywala Polaków. Koronawirus dał mu popalić

Autor Norbert Kwiatkowski
Ciężkie dni dla wielkiego rywala Polaków. Koronawirus dał mu popalić

Halvor Egner Granerud to niekwestionowana gwiazda bieżącej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Niestety dla Norwega, w kluczowym momencie sezonu dopadł go koronawirus, który nie tylko pokrzyżował mu plany sportowe, ale również mocno wpłynął na jego zdrowie.

Koszmar Norwega rozpoczął się tuż przed drugim konkursem mistrzostw świata w Oberstdorfie. To wtedy gruchnęła informacja o pozytywnym wyniku testu na obecność COVID-19 w organizmie.

Załamany Halvor Egner Granerud musiał odłożyć marzenia o tytule mistrzowskim. Okazało się, że ma brytyjską odmianę COVID-19. Norweg wirusa przeszedł objawowo i czuł się fatalnie. Miał mdłości, gorączkę. Był mocno osłabiony. Dodatkowo został uziemiony w Niemczech, gdzie pozostaje po dzień dzisiejszy.

- Nikt nic z tego nie rozumie. Musiałem mieć cholernego pecha. Pewnie zakaziłem się podczas podróży z Rumunii. Histerycznie myłem ręce, ale jak widać, to nie wystarczyło. To ostrzeżenie dla ludzi, że należy być ostrożnym i nie lekceważyć tego. Tymczasem szczepienia postępują szybko i pozbędą się drania - zaznaczył Norweg.

Dla Graneruda to nie koniec problemów. Po powrocie do Norwegii czeka go kolejna kwarantanna, co stawia pod dużym znakiem zapytania jego udział w kończącym sezon konkursach w Planicy (25-28 marca), gdzie miał odebrać Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata 2020/2021.

Innym pytaniem jakie się nasuwa, to w jakiej formie może być Norweg po tak długiej przerwie?

Info: wypowiedź - wp.pl

Foto: yt/screen

Małopolska - najnowsze informacje