środa, 11 grudnia 2019 14:21

Co wspomoże pracę silnika i skrzyni biegów?

Autor Artykuł sponsorowany
Co wspomoże pracę silnika i skrzyni biegów?

Posiadając samochód na własność oczywistym jest, że chcesz mu zapewnić długą żywotność. Jedną z rzeczy, które możesz dla niego zrobić, to zadbać o serce i mózg mechanizmu, czyli o silnik i skrzynię biegów. Nie pozwól na to, by usterka jednego z tych elementów pociągnęła za sobą nieodwracalne szkody w całym mechanizmie.

Profilaktyka silnika

Jedną z pierwszych oznak niesprawności, jaką zauważamy, jest niepokojący dźwięk dochodzący spod maski oraz tzw. branie oleju. Oba sygnały są na tyle alarmujące, by wywołać w nas pierwsze podejrzenia, że z silnikiem jest coś nie tak. Jedną z przyczyn utraty sprawności silnika jest stosowanie złego oleju lub zbyt rzadka jego wymiana – zadbaj więc o to, by olej silnikowy zmieniać często i by był dobrej jakości. Jeśli chcesz dodatkowo wspomóc mechanizm, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać Ceramizer. Dodatek do oleju silnikowego wycisza pracę silnika i regeneruje powierzchnie trące poprzez stworzenie na poszczególnych elementach ceramiczno-metalowej powłoki ochronnej. W konsekwencji zmniejsza regeneracji pierścieni tłokowych i gładzi cylindrycznych zmniejsza branie oleju w silniku.

Jeśli korzystasz z silnika benzynowego i chcesz mu zapewnić większą sprawność i dłuższe życie, sięgnij po dodatek do benzyny. Ten rodzaj uszlachetniacza dodawanego do paliwa, dzięki swoim właściwościom czyszczącym, pomoże Ci uniknąć kosztownych napraw, na które Twoje auto wraz z upływającymi latami jest coraz bardziej narażone. Jeśli zatem chcesz uniknąć kosztownej wymiany wtryskiwaczy i zapobiec osadzaniu się zabrudzeń na końcówkach paliwa, sięgnij po kompleksową ochronę z dodatkami Ceramizer.

Jak ułatwić życie skrzyni biegów?

Pamiętaj, by regularnie sprawdzać poziom oleju przekładniowego i go wymieniać. Wbrew pozorom taka profilaktyka jest wskazana – zwłaszcza w starszych autach. Pamiętaj też o tym, by płynnie zmieniać biegi i oszczędzić sobie agresywnej jazdy. Zapewni Ci to nie tylko bezpieczeństwo, ale znacząco wpłynie na kondycję skrzyni biegów. Warto dodatkowo co około 100 000 km wymienić olej w skrzyni biegów.

Jeśli chcesz zapewnić swojej przekładni dłuższe życie, z pewnością nie zaszkodzi zainwestować w dodatek do skrzyni biegów. Preparat ten pomoże Ci nie tylko zregenerować mechanizm, ale, co za tym idzie, zwiększy płynność zmiany biegów oraz wyeliminuje zgrzyty i hałasy.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje