środa, 2 października 2024 14:29

Co za gest! Funkcjonariusz Straży Granicznej wygrał bieg, po czym przekazał wygraną dla powodzian

Autor Norbert Kwiatkowski

Mł. chor. Rafał Chrobaczyński na co dzień pracuje jako funkcjonariusz Straży Granicznej na lotnisku Kraków Airport w Balicach. Mundurowy pokazał, że ważną częścią jego życia jest pomoc innym, co zasługuje na duży szacunek.

Bohater tego artykułu wziął udział w II edycji Biegu Komandosa Górskiego. Bieg ten został stworzony na podstawie jednego z elementów selekcji do Wojsk Specjalnych, a część jego trasy prowadzi poprzez elementy użyte w selekcji do Jednostki Wojskowej NIL.

Start i meta biegu miały miejsce w Myślenicach, a sama trasa prowadziła poprzez otaczające Myślenice góry w tym: Uklejna, Śliwnik, Chełm o przewyższeniu sięgającym ok. 1200 metrów.

Mł. chor. SG Rafał Chrobaczyński pokonał swoich konkurentów i zdobył nagrodę wysokości 500 złotych, którą przekazał na ofiary powodzi w Polsce.