piątek, 5 listopada 2021 12:18

Coraz mniej łóżek dla pacjentów z Covid-19 na Sądecczyźnie. Szpital w Limanowej uruchamia oddział covidowy

Autor Aleksandra Tokarz
Coraz mniej łóżek dla pacjentów z Covid-19 na Sądecczyźnie. Szpital w Limanowej uruchamia oddział covidowy

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie. Tylko dziś w Małopolsce potwierdzono kolejnych 911 przypadków zachorowań. W związku z tym pogarsza się sytuacja w szpitalach w regionie. W sądeckiej placówce wolnych jest już tylko 5 łóżek dla chorych na koronawirusa. Szpital w Limanowej zdecydował o uruchomieniu oddziału covidowego.

Dokładnie 1 listopada dyrekcja limanowskiego szpitala zdecydowała o ograniczeniu odwiedzin pacjentów, przebywających na oddziałach. Te wytyczne obowiązywać będą do odwołania. Ograniczenia podyktowane są bezpieczeństwem chorych, z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19 i grypę.

Liczba pacjentów z koronawirusem wciąż rośnie, a to sprawiło, iż dyrekcja limanowskiego szpitala zdecydowała o utworzeniu oddziału covidowego. Do tej pory pacjenci z Covid-19 byli przypadkami sporadycznymi, a w momencie, gdy wymagali hospitalizacji, przekazywano ich do innej placówki.

- Z uwagi na to, że liczba zakażonych pacjentów zwiększa się zdecydowaliśmy się na uruchomienie pierwszych łóżek covidowych w naszym szpitalu – tłumaczy w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor limanowskiego szpitala Marcin Radzięta. Dla zakażonych koronawirusem przygotowano 30 łóżek. Na nowo otwarty oddział już przyjęto kilkunastu chorych.

W Nowym Sączu, na potrzeby pacjentów zakażonych koronawirusem, przemianowano oddział chorób wewnętrznych. Na 44 dostępne łóżka wolnych jest tylko 5.

Zapełnionych jest także niemal 90% z 10 dostępnych dla pacjentów z Covid-19 łóżek w szpitalu w Krynicy-Zdroju. Kilka dni temu także w krynickiej placówce zmieniono zasady, dotyczące odwiedzin pacjentów. Te wstrzymane zostały do odwołania.

- W wyjątkowych okolicznościach dopuszcza się możliwość krótkiej wizyty najbliższego członka rodzina za zgodą Kierownika Oddziału lub Lekarza Dyżurnego, przy zastosowaniu wymaganych środków ochrony indywidualnej (fartuch, czepek, maseczka) – informuje dyrekcja placówki.

koronawirus najnowsze informacje

fot. UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje