piątek, 17 grudnia 2021 09:47

Czym jest otyłość u psa?

Autor Artykuł sponsorowany
Czym jest otyłość u psa?

Czym jest otyłość u psa?

Ogólnie, otyłość nazywana jest stanem patologicznym, który charakteryzuje się zwiększeniem masy ciała poprzez nadmierną ilość odłożonej tkanki tłuszczowej, które źle wpływa na organizm psa.

Zwiększona masa ciała, analogicznie jak u nas – ludzi, nie stanowią dla zwierzęcia wyłącznie problemu estetycznego. Nadwaga w postaci tkanki tłuszczowej stanowi czynnik w istotny sposób wpływający na stan zdrowia oraz samopoczucie psa. Zwierzę odczuwa negatywne skutki „dźwigania” zbyt wielu kilogramów w postaci dużego wysiłku i zmęczenia, jak i somatyczne objawy, które wpływają na stan jego zdrowia. Skutkiem nadwagi może być na przykład niedoczynność tarczycy.

Korzystanie z aktywności fizycznej, aby zredukować masę ciała psa

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna zarówno u zdrowego, jak i otyłego psa. Zapewnia większą wydajność procesu odchudzania, a po osiągnięciu prawidłowej masy ciała — pomaga utrzymać ją na dłużej. W przypadku otyłych pupili każda aktywność powinna być zaordynowana przez lekarza weterynarii i dostosowana do możliwości i stanu zdrowia danego czworonoga.

Opiekun psa chcąc zachęcić go do poruszania się, może zakupić nowe zabawki. Być może stare mu się już znudziły i potrzebuje urozmaicenia. Aportowanie czy samodzielne zabawy psa są jak najbardziej mile widziane. Również spacery mogą wspomóc odchudzanie psa. Możemy zacząć je stopniowo nieco wydłużać bądź wychodzić częściej.

W jakie akcesoria warto zaopatrzyć się, posiadając psa?

Chcesz chronić swojego zwierzaka i mieć gwarancję, że zawsze wróci? Bardzo ważny jest psi identyfikator, który zawiera wszystkie niezbędne informacje, dotyczące psa. Najlepszym wyborem będzie wygodna adresówka dla psa, w której można umieścić imię pupila, adres, swój numer telefonu, a także choroby. Adresówki dla psa to przedmioty bardzo praktyczne.

Adresówki dla psów mogą różnić się między sobą, dzięki czemu masz możliwość ich personalizacji. Dostępna w naszym asortymencie adresówka ma kształt baryłki. Do jej środka zmieści się dokument z wszelkimi informacjami na temat zwierzaka. Za pomocą kółka z łatwością przymocujesz tubę do obroży.

Dwójniki dla psów są bardzo praktycznym rozwiązaniem dla właścicieli dwóch psów. Korzystanie z dwójnika do smyczy, sprawia, że nie trzeba już tracić czasu na rozplątywanie dwóch smyczy. Wystarczy tylko przypiąć do kółka smycz. Szerokość taśmy powinna być tym większa, im silniejszy jest nasz zwierzak, gdyż od szerokości zależy jej odporność na rozerwanie.

Jeśli posiadasz dwa psy, koniecznie zamów dwójnik, dzięki któremu spacery ze zwierzakami staną się jeszcze większą przyjemnością.

Bardzo wygodna smycz do trzymania psa blisko siebie np. podczas podróży autobusem lub pociągiem, lub w innych bardzo zatłoczonych miejscach. Smycz przeznaczona jest dla dużych psów.

Ekologia - najnowsze informacje