sobota, 8 lipca 2023 06:12

Delegacja z Chrzanowa udała się z wizytą na Węgry

Autor Norbert Kwiatkowski
Delegacja z Chrzanowa udała się z wizytą na Węgry

W dniach od 23 do 26 czerwca 2023 r. delegacja Chrzanowa przebywała na Węgrzech na zaproszenie Burmistrza Tóth Balázsa z okazji trwających w tym czasie Dni Miasta.

W tym roku wizyta ta miała szczególny charakter z uwagi na 20. rocznicę uzyskania przez Nyékládháza praw miejskich oraz jubileusz 25-lecia współpracy pomiędzy naszymi miastami.
Z tej okazji miało miejsca wyjątkowe wydarzenie – przedstawiciele władz samorządowych obu miast posadzili przywieziony z Chrzanowa „dąb przyjaźni” będący żywym symbolem wieloletniego partnerstwa.

Niezwykłego wyczynu dokonali także sympatycy i członkowie Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów. Przejechali ponad 350-kilometrową trasę i dołączyli do wizyty przedstawicieli z Gminy Chrzanów. Relację z ich podróży możecie zobaczyć na oficjalnym profilu Stowarzyszenia.

W ramach wizyty kilkukrotnie odbyły się spotkania z władzami Nyékládháza, w trakcie których dyskutowano o dotychczasowej oraz dalszej współpracy między naszymi miastami. Delegacja uczestniczyła m.in. w Koncercie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Nyékládháza prowadzonej przez tamtejszą instytucji.

Źródło oraz foto: Gmina Chrzanów

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka