czwartek, 23 lutego 2023 13:58

"Będzie cisza i śpiew." Demonstracje solidarności w całej Małopolsce

Autor Marzena Gitler
"Będzie cisza i śpiew." Demonstracje solidarności w całej Małopolsce

"Będzie cisza i będzie śpiew. Będzie wielka flaga Ukrainy i okrzyk: Razem do zwycięstwa!" - zapowiadają organizatorzy. W piątek i sobotę marsze i demonstracje solidarności z Ukrainą odbędą się w całej Małopolsce.

"W najbliższy piątek, 24 lutego, rok po kolejnej napaści Rosji na Ukrainę, w różnych miejscach Małopolski chcemy pokazać, że jesteśmy wciąż razem, wspieramy walczących i cywili w Ukrainie i poza nią. Zapraszamy  wszystkich: Ukraińców i Ukrainki, Polki i Polaków, osoby wszystkich narodowości" - piszą organizatorzy marszów i manifestacji, które odbędą się jutro w całej Małopolsce.

Organizatorem wydarzeń jest Koalicja Otwarty Kraków, grupa zrzeszająca ponad 70 organizacji ukraińskich i polskich, wspierających Ukrainę w Krakowie.

W stolicy Małopolski marsz rozpocznie się na Rynku Głównym o godz. 19.30 przy Wieży Ratuszowej. Potem demonstranci przejdą na Skwer Wolnej Ukrainy, pod Konsulat Rosyjski w Krakowie. "Przed placówką agresora, zapalimy znicze za poległych ukraińskich żołnierzy i wszelkie ofiary tej wojny. Następnie  wrócimy na Rynek. Będzie cisza i będzie śpiew. Będzie wielka flaga Ukrainy i okrzyk: Razem do zwycięstwa!" - zapowiadają.

W Małopolsce demonstracje solidarności odbędą się też w innych miastach:

W piątek, 24 lutego

  • Chrzanów, godz. 16, Plac pod Orłem
  • Nowy Targ, godz. 17, Rynek
  • Oświęcim, godz. 17, ul. Śniadeckiego 24
  • Zakopane, godz. 14, Krupówki Oczko Wodne

W sobotę, 25 lutego

fot. Mateusz Łysik/ Głos24

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka