czwartek, 23 lutego 2023 08:39

Serce dla Ukrainy i "gołębie pokoju". Dwudniowe obchody w Wieliczce

Autor Marzena Gitler
Serce dla Ukrainy i "gołębie pokoju". Dwudniowe obchody w Wieliczce

Światło dla Ukrainy - pod takim hasłem tragiczną rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie uczczą władze i mieszkańcy Wieliczki. Obchody rozpoczną się w czwartek, a w piątek w niebo pofruną "gołębie pokoju".  

"To już rok gdy Ukraina zmaga się z dramatem wojny. To co wydawało się dramatem chwili trwa już niespełna rok, ciągle rzesze uchodźców docierają do naszego kraju i codziennie jesteśmy przytłaczani informacjami o kolejnych bombardowaniach, cierpieniu ludzi, tragicznej śmierci. W tym czasie tragicznej rocznicy wybuchu wojny u naszych sąsiadów chcemy się spotkać w geście solidarności z cierpiącymi ludźmi oraz by modlić się o pokój w świecie" - informują władze Wieliczki.

Obchody rozpoczną się w czwartek 23 lutego o godz.19. W wieczór poprzedzający wybuch wojny Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł zaprasza do Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu gdzie wciąż przebywa kilkuset uchodźców. "Wspólnie zapalimy w kształcie serca ŚWIATŁO DLA UKRAINY i pomodlimy się o pokój w tym kraju" - zaprasza Artur Kozioł. Natomiast w piątek, 24 lutego o godz. 12.00 również w Centrum Pomocy Dla Ukrainy w Grabiu wypuszczone zostaną w symbolicznym geście "gołębie pokoju".

fot. Dominik Gębka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka