czwartek, 6 kwietnia 2023 12:35

Deszczowa, barwna i tradycyjna Niedziela Palmowa na myślenickim Rynku

Autor (red)
Deszczowa, barwna i tradycyjna Niedziela Palmowa na myślenickim Rynku

Wielkanocny czas zgodnie z planem zainaugurowano w niedzielę 2 kwietnia 2023 r. o godz. 12.00, na Myślenickim Rynku to odbyła się kolejna edycja Konkursu Palm Wielkanocnych. Niesprzyjające warunki pogodowe nie przeszkodziły we wspólnym celebrowaniu wydarzenia, w którym uczestniczyło wielu mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości.

Konkurs został zorganizowany przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miasto i Gminę Myślenice wraz z pomysłodawcą Myślenickim Oddziałem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a do rywalizacji zgłoszono wiele własnoręcznie zrobionych palm. Prace oceniane były w trzech kategoriach tradycyjna, oryginalna, najwyższa, przez jury składające się z przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za organizację konkursu.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:
Kategoria: Palma najwyższa:
1. Jacek Wierciak
2. Adam Ćwierzyk
3. KGW "Maliny z Buliny"
Grand Prix Burmistrza Jarosława Szlachetki:
Rodzina Fąfarów
Kategoria: Palma tradycyjna:
1. Hania Ślusarczyk
2. Mikołaj i Anna Kus
3. KGW Trzemeśnia
Kategoria: Palma oryginalna:
1. Adam Wojtan
2. KGiGW z Borzęty "Kwicoły"
3. Stowarzyszenie Przytul Sierściucha
Grand Prix Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice:
Darek, Dominik, Alicja, Dagmara Ostrowscy

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Miasto i Gminę Myślenice, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Myślenicki Odział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Wydarzeniom na myślenickim Rynku towarzyszyła również obecność Kół Gospodyń z terenu gminy Myślenice, które zachęcały do degustacji i zakupu tradycyjnych wielkanocnych specjałów. Oczekiwanie na werdykt jury umilił z kolei koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Wojciecha Kwiatka. Gratulacje oraz nagrody zwycięzcom przekazał burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

- Wszystkim uczestnikom gratuluje pomysłowości i dziękuję za chęć do podtrzymywania tej pięknej tradycji, jaką jest przygotowywanie palm wielkanocnych. Wyrazy wdzięczności kieruję do współorganizatorów wydarzenia czyli Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Myślenickiego Oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Dziękuję również Kołom Gospodyń za zaangażowanie i przygotowanie  stoisk ze świątecznymi smakołykami. Bardzo cieszę się, że również w tym roku, pomimo niesprzyjającej pogody, udało nam się wspólnie spotkać na myślenickim Rynku i tym samym rozpocząć czas związany ze Świętami Wielkanocnymi – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Myślenice - najnowsze informacje