piątek, 30 września 2022 10:09

Dlaczego warto kupować meble bezpośrednio od producenta?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto kupować meble bezpośrednio od producenta?

Budowa domu czy zakup mieszkania to marzenie wielu osób. Posiadanie własnego kąta sprawia, że czujemy się bezpieczniej. Po zakończeniu prac remontowych przychodzi czas na wykończenie mieszkania, które stanowi nie lada wyzwanie. Oprócz wyboru stylu w jakim chcemy urządzić wnętrze, stajemy przed wyborem koloru ścian, podłogi czy mebli. W celu znalezienia mebli udajemy się do stacjonarnych sklepów meblowych, a także przeglądamy wiele stron internetowych, na których wybór jest przeogromny. Wszystko to pochłania nasz cenny czas.

Po długich poszukiwaniach znajdujemy wymarzony zestaw mebli, jednak okazuje się, że termin dostawy to kilka tygodni, a cena również do najniższych nie należy. W tej sytuacji dobrym wyborem będzie zamówienie mebli bezpośrednio od ich producenta. Poniżej kilka powodów, dla których warto to zrobić.

Meble od producenta są tańsze

Wybierając meble bezpośrednio np. od producenta krzeseł tapicerowanych zapłacimy mniej, gdyż ostateczna cena pozbawiona będzie prowizji, którą narzuca sobie pośrednik jakim jest salon meblowy. Zaoszczędzone pieniądze można będzie wykorzystać na zakup innych rzeczy. Kupując większą ilość mebli bezpośrednio od producenta można wynegocjować niższe ceny, które pozwolą zaoszczędzić jeszcze większą kwotę.

Producent mebli posiada szerszy asortyment

W salonach meblowych zazwyczaj dostępne są te produkty, których sprzedaż jest największa. Kupując meble od producenta mamy szansę na zakup nie tylko wybranego przez nas mebla, ale pozostałych elementów danej serii. Może być to pomocne, gdyż sprawi to, że wszystkie meble będą do siebie pasować, a wnętrze będzie wyglądać bardziej spójnie. U producenta bardzo często znajdziemy także meble, które są mniej popularne. Może to właśnie one będą idealnie pasować do naszego wnętrza? Zakup mebli bezpośrednio od producenta może również pozwolić na ich modyfikacje. Możemy na przykład wybierać pomiędzy materiałami z jakich mają zostać wykonane, czy zmienić ich wymiary. Wszystko to sprawi, że będą lepiej dopełniać całość aranżacji.

Bezpieczeństwo zakupu

Z zakupem mebli bezpośrednio od ich producenta wiąże się jeszcze jedna korzyść przemawiająca za tym, aby to zrobić. Jest nią bezpieczeństwo zakupu. Meble z dużych salonów meblowych często pokonują bardzo długą drogę, zanim znajdą się w naszym domu. Magazyn, następnie podróż do hurtowni, a dopiero później do sklepu powodują, że zwiększa się ryzyko uszkodzenia mebli. W przypadku zakupu mebli od producenta ich podróż znacznie się skraca. Pozwala to na uniknięcie zarysowań, obić czy pęknięć.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje