czwartek, 17 listopada 2022 14:57

Dlaczego warto pojechać do Bułgarii? - wakacyjny przewodnik

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto pojechać do Bułgarii? - wakacyjny przewodnik

Bułgaria to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, głównie wśród turystów z naszego kraju. Trzeba sobie jednak powiedzieć, że Bułgaria w dalszym ciągu nie przekonuje do siebie dosłownie wszystkim. Wobec tego poznajmy 6 powodów, dla których warto spędzić wakacje w Bułgarii!

1. Wakacje w Bułgarii są tanie!

Wakacje w Bułgarii nie zawsze muszą wiązać się dla nas z ogromnym wydatkiem. Trzeba sobie bowiem jasno powiedzieć, że dla podróżnych z naszego kraju, wczasy w Bułgarii będą wyjątkowo tanie! Same noclegi w Bułgarii - nawet te najlepsze - kosztują w granicach 300-400 złotych za noc! Dodatkowo ceny przelotów- ze względu na ich wyjątkową popularność- również nie będą dla nas wyjątkowo dużym wydatkiem. Biorąc pod uwagę niskie ceny w restauracjach i sklepach, można powiedzieć śmiało, że wakacje w Bułgarii będą zarówno ekonomiczne jak i atrakcyjne!

2. Hotele w Bułgarii oferują all inclusive!

Hotele w Bułgarii być może obarczone są wieloma, niekorzystnymi stereotypami. Jednak nie możemy zaprzeczyć temu, że praktycznie każde hotele w Bułgarii oferują all inclusive w wyjątkowo korzystnej cenie. Dzięki nim można więc cieszyć się praktycznie codziennym dobrobytem, nie martwiąc o kolejne posiłki w restauracjach. Wakacje w Bułgarii all inclusive upłyną nam pod znakiem świetnej zabawy oraz braku zmartwień.

3. Wakacje w Bułgarii to najlepsze plaże nad Morzem Czarnym!

Z pewnością wielu turystów zastanawia się, co takiego jest w Bułgarii, że stała się ona tak popularna? Okazuje się, że kraj ten być może zmagał się ze swoimi problemami ekonomicznymi i gospodarczymi, jednak od zawsze był on zainteresowany rozwojem turystki. Wobec tego wakacje w Bułgarii mogą nam upłynąć pod znakiem leżakowania na najlepszych i najlepiej zorganizowanych plażach nad Morzem Czarnym. Popularne kurorty jak np. Varna czy Burgas oferują najpiękniejsze i najczystsze plaże, z szeroko rozwiniętą infrastrukturą dla turystów. Nic więc dziwnego, że wczasy w Bułgarii potrafią przyciągać turystów jak prawdziwy magnes!

4. Wczasy w Bułgarii to również zwiedzanie!

Wczasy w Bułgarii mogą się nam kojarzyć głównie z leżakowaniem i wypoczywaniem nad brzegiem Morza Czarnego. Jednak warto sobie uświadomić, że hotele w Bułgarii to nie jedyne miejsce w którym możemy spędzać nasze rajskie wczasy! Praktycznie każdy kurort w tym kraju ma wiele do zaoferowania pod względem wartości poznawczych i historycznych. Śmiało możemy powiedzieć, że nawet najmniejsze miasteczka jak np. Sozopol czy Święty Włas mają bogate centrum i całą masę zabytków do odkrycia. Jeśli więc zdecydujemy się na to, by noclegi w Bułgarii nie były jedynym miejscem naszego pobytu, możemy wybrać się na wycieczkę śladami Odrodzenia Bułgarskiego i najlepszych perełek architektonicznych jakie znajdziemy w tym kraju!

5. Hotele w Bułgarii kochają rodziny z dziećmi!

Z pewnością nie raz chcieliśmy zaplanować sobie rodzinne wczasy, jednak przy luksusowych hotelach widniał dopisek "Adults Only". Niemniej jednak hotele w Bułgarii stanowią najlepsze zaprzeczenie tej reguły! Wiele z nich posiada koncept dziecięcy, a co za tym idzie stwarzają one idealne warunki do wypoczynku dla całej rodziny. Maluchy zabrane na wczasy w Bułgarii będą mogły korzystać z wielu atrakcji i cieszyć się prawdziwie beztroskim wypoczynkiem!

6. Wakacje w Bułgarii to świetna pogoda nawet jesienią!

Wiele osób nie może cieszyć się urlopem w sezonie letnim. Jeśli jednak zdecydują się one na wczasy w Bułgarii, wówczas mogą z powodzeniem wybrać się tam nawet jesienią! Okazuje się, że wakacje w Bułgarii w miesiącach od września do października, czy nawet w okresie od marca do maja, również upłyną nam pod znakiem świetnej i słonecznej pogody. Plaże w Bułgarii są w tych okresach dalej pełne turystów, a życie w kurortach jest wyjątkowo dynamiczne. Nie zapominajmy, że noclegi w Bułgarii w sezonie jesiennym lub wiosennym będą jeszcze tańsze! Co za tym idzie zyskamy ekonomiczne wakacje w towarzystwie wiecznie słonecznej pogody i zachęcających do kąpieli wód Morza Czarnego!

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka