poniedziałek, 24 stycznia 2022 12:41

Dlaczego warto zainstalować podziemny zbiornik na deszczówkę?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto zainstalować podziemny zbiornik na deszczówkę?

Zbiorniki na deszczówkę naziemne cieszą się coraz większą popularnością. Najczęściej wybieramy nadziemne, dekoracyjne  konstrukcje, które stawiane są przy rynnach i umożliwiają szybkie gromadzenie wody. Korzystanie z takiego zbiornika jest banalnie proste, ponieważ wyposażony jest on w estetyczny kranik, dzięki któremu w każdej chwili możemy skorzystać z darmowej wody. Coraz bardziej pożądane przez inwestorów są jednak zbiorniki o dużej pojemności, które można wkopać w ziemię i gromadzić tam wodę pochodzącą z całego dachu. Dlaczego są one tak popularne i jak odbywa się ich montaż?

Dlaczego warto wybrać zbiorniki podziemne?

Na szczególną uwagę zasługują monolityczne zbiorniki produkowane metodą formowania rotacyjno-obrotowego. Wytwarzane są z polietylenu HDPE, który łatwo się obrabia i jest nietoksyczny dla środowiska. Zbiorniki te w przeciwieństwie do swoich betonowych odpowiedników są lekkie, a dzięki wygodnym uchwytom można je łatwo transportować.  Jednym z potentatów na rynku zbiorników na deszczówkę z tworzywa jest firma Ekodren produkująca dobrej jakości produkty podziemne, które wkopywane są w celu gromadzenia wody deszczowej.

Zbiorniki z tworzywa w całości umieszczane są pod ziemią, co ma swoje zalety. Po zasypaniu zbiornik taki jest całkowicie niewidoczny. W przeciwieństwie do niewielkich pojemników na deszczówkę, które stoją przy rynnach, te podziemne charakteryzują się dużą pojemnością i umożliwiają spięcie całej instalacji odwodnienia rynien w jedno miejsce. To doskonała forma gromadzenia deszczówki, którą można wykorzystać do podlewania ogrodu.

Jak wygląda montaż zbiorników na deszczówkę?

Zbiorniki od najlepszych producentów takich jak Ekodren wyposażone są w wygodne uchwyty i charakteryzują się niewielką wagą. Po wykopaniu otworu w ziemi możemy je bez trudu umieścić w środku. Kolejnym krokiem jest podpięcie całej instalacji deszczowej za pomocą rury kanalizacyjnej. Zbiorniki z tworzywa są łatwe w obróbce i w razie potrzeby bez trudu wywiercimy w nich otwór dowolnej średnicy. Przeważnie jednak podpinamy się do gotowego gniazda, które znajduje się w górnej części zbiornika.

Ostatnim krokiem jest zasypanie wykopu ziemią. Pracę można wykonać ręcznie lub z wykorzystaniem koparki spalinowej. Całość prac przy instalacji takiego urządzenia zbierającego wodę nie powinna trwać dużej jak jeden dzień. Po zasypaniu zbiornik jest niewidoczny, a korzystać możemy z niego za pomocą specjalnego wieka, które umożliwia bezproblemowy dostęp do zgromadzonej w nim wody deszczowej.

Na rynku znaleźć można wiele firm oferujących zbiorniki na deszczówkę. Charakteryzują się one różną ceną i jakością. Warto kupować precyzyjnie wykonane zbiorniki, które zapewnią pełną szczelność i bezpieczeństwo dla użytkowników. Bez wątpienia firma Ekodren oferuje takie produkty. W przypadku, gdy nie mamy miejsca na dużej pojemności zbiornik, warto zastanowić się nad dodatkową instalacją tuneli rozsączających, które umożliwią bezproblemowe pozbycie się każdej ilości wody pochodzącej z naszego dachu.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka