środa, 29 lipca 2020 12:36

Dobczyce: Dofinansowanie dla Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach

Autor Wiktoria Mitura
Dobczyce: Dofinansowanie dla Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach

Szkoła Podstawowa w Dziekanowicach otrzymała 66 519 zł dofinansowania na pomoce dydaktyczne do przedmiotów przyrodniczych. Pozyskane środki pochodzą z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zwiększenie kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2020.

Kryterium V, do którego aplikowała gmina Dobczyce, dedykowane jest placówkom, które w roku bieżącym doposażyły lub zamierzają doposażyć szkolne pracownie przyrodnicze.Gmina Dobczyce starała się o dofinansowanie w wysokości 75 105 zł, otrzymaliśmy 66 519 zł, co stanowi prawie 90 procent wnioskowanej kwoty.

Wyposażenie uwzględnione we wniosku zaspokoi potrzeby edukacyjne uczniów Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach i pozwoli na profesjonalne przygotowanie pracowni w nowym budynku szkoły, w którym dzieci rozpoczną naukę już 1 września 2020 r. Zaplanowane pomoce dydaktyczne pozwolą na przeprowadzanie licznych doświadczeń, zgodnych z podstawą programową, tworzenie ciekawych i praktycznych zajęć z biologii, chemii, fizyki oraz geografii.

Uczniowie przy ich pomocy będą mogli badać jakość wody, fizjologię człowieka, elektryczność, pole magnetyczne. Oprócz umożliwienia uczniom przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów na pomocach tradycyjnych, będzie również możliwość wykorzystania pomocy opartych na interaktywnych urządzeniach, które dają też możliwość analizy wyników na dowolnym komputerze za pomocą dedykowanego oprogramowania, a na ich podstawie logicznego wyciągania wniosków.

Jak podkreśla Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach Bogdan Czarnik - Ważne jest, że niewyjaśnione i niezrozumiałe przez uczniów wzory i twierdzenia, których często uczą się na pamięć, dzięki zaproponowanym pomocom naukowym staną się rzeczywiste i obserwowalne.

Radości nie kryje także radny z Dziekanowic Paweł Nowak - Jesteśmy na ostatniej prostej realizacji niezwykle ważnej inwestycji dla dzieci. Dotychczasowe warunki były trudne. Dziękuję za każde działania wspierające rozwój dzieci i młodzieży – mówi radny.

info i foto: UGiM Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje