poniedziałek, 7 grudnia 2020 14:14

Dobczyce. Już niedługo! Budowa kładki na Wzgórze Zamkowe coraz bliżej końca

Autor Wiktoria Mitura
Dobczyce. Już niedługo! Budowa kładki na Wzgórze Zamkowe coraz bliżej końca

Na Wzgórzu Zamkowym realizowane są dwa zadania, które mają uatrakcyjnić turystycznie gminę Dobczyce. Jedna z nich zmierza ku końcowi. Już niedługo turyści i mieszkańcy będą mogli korzystać z kładki pieszo-rowerowej łączącej koronę zapory ze Wzgórzem Zamkowym.

Rowerowe oraz piesze połączenie w postaci kładki już łączy stabilnie wzgórze zamkowe z koroną zapory. Moment, gdy swobodnie i bezpiecznie będzie się można przemieszczać pomiędzy tymi dwoma znakomitymi widokowo miejscami zbliża się.

Mieszkańcy i turyści będą mogli wkrótce korzystać z tak unikalnego połączenia do spacerów i podróży rowerowych.

Druga z inwestycji realizowana jest na południowym zboczu Wzgórza, gdzie powstaje jedna z najpiękniej położonych ścieżek w naszej gminie. Będzie ona prowadzić wzdłuż uczytelnionych murów miejskich, które także powstają w ramach tej inwestycji. Ścieżka rozpocznie swój bieg tuż za bramą wjazdową na Stare Miasto i będzie doprowadzona pod dobczycki zamek, jednocześnie zniknie też szpecące krajobraz metalowe ogrodzenie. W ramach tej samej inwestycji już wcześniej zrewitalizowano otoczenie kościoła św. Jana Chrzciciela.

info i foto: UM Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje