sobota, 17 lutego 2024 07:52

Dobra informacja dla mieszkańców Myślenic. Powstaną nowe miejsca parkingowe

Autor Norbert Kwiatkowski
Dobra informacja dla mieszkańców Myślenic. Powstaną nowe miejsca parkingowe

Przy skrzyżowaniu ul. Dunin-Brzezińskiego z ul. Solidarności w Myślenicach trwają prace budowlane, które przysłużą się do powstania nowych miejsc parkingowych oraz zapewnią większe bezpieczeństwo kierującym.

- W ramach inwestycji powstanie nowe przejście dla pieszych, rozbudowana zostanie sieć pieszych ciągów komunikacyjnych, oświetlenie uliczne, ale też przede wszystkim nowe miejsca parkingowe, które poprawią bezpieczeństwo i widoczność kierowców na ulicy Dunin-Brzezińskiego, co często zgłaszali mieszkańcy tej okolicy. Miejsc parkingowych przybyło dzięki budowie łącznika ulicy Solidarności, jednak nie są wystarczającym rozwiązaniem w związku zapotrzebowaniem na miejsca parkingowe gęsto zaludnionego osiedla 1000-lecia – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.

W ramach tej inwestycji zaplanowano: budowę chodników, wykonanie dedykowanego oświetlenia, kostki integracyjnej dla osób z dysfunkcjami wzroku, obniżenie istniejącego już chodnika na wysokości projektowanego przejścia, budowę kanału technologicznego, zatoki parkingowej wraz z miejscami dla niepełnosprawnych oraz wykonanie nowego oznakowania poziomego, pionowego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Za prace przy tym projekcie odpowiedzialna jest firma Interdróg z Krzyszkowic, natomiast całkowita wartość inwestycji wyniesie 837 144,00 zł.

Foto: Miasto i Gmina Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka