czwartek, 29 lutego 2024 13:10

Dobry czas Kraków Airport: 60-lecie powstania, nowe kierunki, rekordowa liczba połączeń

Autor Karolina Kurando
Dobry czas Kraków Airport: 60-lecie powstania, nowe kierunki, rekordowa liczba połączeń

60-lecie istnienia krakowskiego lotniska, nowe kierunki lotnicze w sezonie letnim, rekordowa liczba połączeń jednego z przewoźników – to doskonały czas dla Kraków Airport.

Dzisiaj, w czwartek 29 lutego, krakowskie lotnisko obchodzi swoje 60. urodziny. Z tej okazji, rano, o godzinie 8:10, powitano salutem wodnym samolot, który zainaugurował połączenie na trasie Warszawa-Kraków. Co ciekawe, identyczny rejs zapoczątkował działanie krakowskiego lotniska 60 lat temu, w 1964 r.

60-lecie krakowskiego lotniska

— 29 lutego 1964 roku rejs pasażerski na trasie Warszawa-Kraków zapoczątkował historię cywilnego portu lotniczego w Krakowie-Balicach. Przez te 60 lat nie brakowało sukcesów, ale także wyzwań – nie tylko dla krakowskiego portu lotniczego – ale też całej awiacji. To wizja, ambitne plany, ciężka praca i determinacja całej drużyny krakowskiego lotniska  doprowadziła lotnisko do punktu, w którym w 2023 roku obsłużono ponad 9 400 000 pasażerów, realnie zbliżając się do przełamania bariery 10 milionów pasażerów w tym wyjątkowym, jubileuszowym 2024 roku. Dziękujemy Państwu za wspólne 60 lat i zapraszamy do wspólnego świętowania – przekazał prezes zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek.

#RokJubileuszowy KRAKOWSKIE LOTNISKO 1964 – 2024 ✈🥳 ➡ O godz. 8:10 salutem wodnym przywitaliśmy w #KrakowAirport✈💙...

Opublikowany przez Krakow Airport Czwartek, 29 lutego 2024

Nowe kierunki

Olbia i Triest we Włoszech, Faro w Portugalii, Dubrownik w Chorwacji – to kolejne nowe kierunki, które w sezonie letnim obsłuży krakowskie lotnisko. Połączenia będą realizowane przez Ryanaira.

Kraków Airport poinformowało również, że od września polecimy z linią easyJet do Amsterdamu (obecnie za połączenia na tej trasie odpowiada przewoźnik KLM Royal Dutch Airlines).

Rekordowa liczba połączeń

W sezonie letnim Ryanair będzie obsługiwał z Krakowa aż 83 trasy – to nie tylko imponująca, rekordowa liczba, lecz również gwarancja, że Kraków będzie największą bazą przewoźnika w Europie Środkowo-Wschodniej.

83 trasy #PROSTOzKRAKOWA✈️ dzięki Ryanair✈️ #Lato2024☀️🥳 ➡️ Dzisiaj w Krakowie podczas konferencji prasowej...

Opublikowany przez Krakow Airport Środa, 28 lutego 2024

Źródło zdjęcia głównego: Kraków Airport/Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka