Dodatki do paliw wpływają na poprawę jakości paliwa i zwiększają ochronę silnika. Nie zapominajmy o tym, że nawet tankowanie wysokiej jakości paliwa nie gwarantuje nam utrzymania układu paliwowego i wtryskowego w optymalnym stanie. Warto więc stosować je regularnie. W jakich jeszcze sytuacjach pojazd może potrzebować dodatku do paliwa? Kiedy należy sięgać po środki do czyszczenia układu paliwowego?
Dodatki do paliwa - kiedy jeszcze warto je stosować?
Częsta jazda na niemal pustym baku paliwa to duże zagrożenie dla układu paliwowego. Na ściankach zbiornika dochodzi do zbierania się wilgoci. Obecność wody przyczyni się do występowania rdzy, która jest szczególnie niepożądana w układzie. Zanieczyszczenia mogą trafić do filtra paliwa, a finalnie po upływie dłuższego czasu przyczynić się do awarii wtryskiwaczy. Warto stosować odpowiedni, dedykowany dla naszego silnika dodatek do paliwa, gdy jazda z niewielką ilością paliwa w zbiorniku nie jest nam obca lub nie mamy pewności, czy nie dochodziło do niewłaściwej eksploatacji auta w przeszłości.
Jak możemy podzielić dodatki do paliw?
Kryterium podziału dodatków jest rola jaką one spełniają.
Dodatki profilaktyczne mają za zadanie zapobieganie wydzielaniu się parafiny w oleju napędowym w przypadku wystąpienia niskich temperatur. Zapewniają one ochronę przed potencjalnym zagrożeniem. Dodatek do oleju napędowego Dieselskydd Black Arrow zwany również „Czarną Strzałą” to jeden z depresatorów cieszących się największym zainteresowaniem. Produkty takie jak Dodatek do paliwa – diesel Black Arrowi Dodatek do paliwa – benzyna Black Arrow zabezpieczają układ paliwowy przed korozją i usuwają wilgoć optymalizując pracę silnika oraz czyszcząc wtryskiwacze.
Dodatki czyszczące usuną zanieczyszczenia, które zalegają w układzie paliwowym i przywrócą pełną sprawność silnika. Nie korzystamy z nich przy każdym tankowaniu. Środek do czyszczenia układu paliwowego – diesel Black Arrow i Środek do czyszczenia układu paliwowego – benzyna Black Arrow to przykłady godnych polecenia dodatków czyszczących.
Wybór dodatku do paliwa – na co zwrócić uwagę?
Najbardziej istotną kwestią jest dobór środka do paliwa, które wykorzystywane jest w naszym aucie. Inne dodatki są bowiem dedykowane silnikom diesla a inne będą odpowiednie dla benzyny. Niska temperatura może powodować wytrącanie się parafiny z oleju napędowego. Właściciele samochodów z silnikiem diesla, którzy chcą tego uniknąć powinni wybrać depresator paliwa. Wybierzmy jeden z dodatków do paliwa, jeśli naszym celem jest profilaktyka i utrzymanie silnika w czystości. Gdy zachodzi podejrzenie, że w układzie paliwowym znajdują się zanieczyszczenia, pomocny okaże się środek do czyszczenia układu paliwowego.
Nie idźmy na kompromis w kwestii jakości wybieranych produktów. Zastosujmy dodatki od renomowanych i sprawdzonych producentów, takich jak firma Kemetyl.