wtorek, 16 stycznia 2024 08:31

Doigrali się! Obywatele Gruzji w tymczasowym areszcie

Autor Mirosław Haładyj
Doigrali się! Obywatele Gruzji w tymczasowym areszcie

Wobec podejrzanych o kradzieże sklepowe obywateli Gruzji sąd zastosował dwumiesięczne tymczasowe areszty. Mężczyznom grozi nawet 5 lat więzienia.

Wadowiccy policjanci kilka dni temu zostali powiadomieni o kradzieży w lokalnym sklepie. Jak się okazało, 34-letni obywatel Gruzji schował pod kurtkę artykuły drogeryjne (głównie perfumy), po czym, nie płacąc, spróbował wyjść ze sklepu. Został jednsk ujęty przez ochroniarza.

Oszacowano, że straty mogły wynieść ponad 2 tys. złotych. Po przejrzeniu nagrań monitoringu, okazało się, że 34-latek był w obecności mężczyzny. Ten także ukradł artykuły drogeryjne warte ponad 2 tys. złotych i przed przyjazdem policji zdążył uciec. W toku dalszych czynności operacyjnych, kryminalni ustalili, że był jeszcze jeden mężczyzna współpracujący z pozostałą dwójką.

Tego samego dnia, dwóch pozostałych złodziei, (36 i 38-letniego obywatela Gruzji) zatrzymano na terenie Bielska Białej. Mężczyźni dopuścili się kradzieży w aptece. Ich łupem padły kremy o wartości około 2 tys. złotych. Śledczy z Wadowic przedstawili najmłodszemu z mężczyzn zarzut kradzieży, natomiast 36 i 38-latek usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym, podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Kryminalni ustalili, że cała trójka dopuściła się szeregu innych kradzieży na terenie województwa małopolskiego i śląskiego. Na chwilę obecną trwa weryfikacja tych informacji.

Inf. i foto: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka