niedziela, 30 czerwca 2024 06:56

Dramat w Rdzawie. Do przydomowego basenu wpadło dwuletnie dziecko

Autor Katarzyna Jamróz
Dramat w Rdzawie. Do przydomowego basenu wpadło dwuletnie dziecko

Dramatyczne chwile rozegrały się w sobotę (29 czerwca) w miejscowości Rdzawa w powiecie bocheńskim. W godzinach popołudniowych dwuletnie dziecko wpadło do basenu. Maluch w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do krakowskiego szpitala.

Do dramatu doszło po godzinie 14:00 w miejscowości Rdzawa (powiat bocheński, gmina Trzciana). Jak wynikało ze zgłoszenia, do przydomowego basenu wpadło dwuletnie dziecko. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe, zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Sanoku.

#AKTUALIZACJA Jak obudzić sierż. sztab Daniel Bułatowicz z bocheńskiej Policji, Orzeł 2 latek w stanie noży...

Opublikowany przez Bochnia112.pl - Bocheński Portal Ratowniczy Sobota, 29 czerwca 2024

Ratownicy medyczni oraz strażacy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z krakowskich szpitali, gdzie lekarze walczą o jego życie.

Na miejscu obecni byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, druhowie z OSP Kamionna, OSP Rdzawa, OSP Trzciana oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny i okoliczności tego dramatycznego zdarzenia wyjaśnia policja.

Fot. Ilustracyjne/Pixabay

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka