piątek, 29 kwietnia 2022 09:15

Dropshipping - Jak zacząć w 5 prostych krokach

Autor Artykuł zewnętrzny
Dropshipping - Jak zacząć w 5 prostych krokach

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to firma internetowa, w której w rzeczywistości nie posiadasz prawdziwego sklepu ani żadnego rodzaju zapasów sprzedawanych produktów. Zamiast tego masz witrynę, na której wyświetlasz jeden lub więcej produktów. Twoi klienci mogą składać zamówienia na Twojej stronie internetowej, a po ich otrzymaniu są one wysyłane bezpośrednio do producenta lub hurtownika, który następnie przetworzy te zamówienia i wyśle ​​produkty bezpośrednio do Twoich klientów.

Teraz najważniejsze pytanie brzmi, jak zacząć i jak zarabiać na dropshippingu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Załóżmy, że chcesz sprzedać produkt i kosztuje on 20 zł od producenta lub hurtownika. Kiedy zamierzasz sprzedawać ten produkt na swojej stronie internetowej, możesz podać cenę np. 50 zł. Tak więc, gdy klienci będą składać zamówienia na Twojej stronie, zapłacą Ci 50 zł. Z otrzymanych pieniędzy płacisz tylko 20 zł producentowi lub hurtownikowi, a oni wyślą produkt bezpośrednio do Twoich klientów. W ten sposób zarobisz 30 zł na sprzedaży. To takie proste!

Dropshipping – jak zacząć?

1. Zbuduj swój sklep z Fiverr

Stworzenie profesjonalnego sklepu internetowego dropshipping może być dość skomplikowane i czasochłonne, jeśli nie masz wcześniejszej wiedzy. Musisz mieć umiejętności kodowania, aby móc poprawnie skonfigurować i zmodyfikować swój sklep. Musisz zainstalować aplikacje, wtyczki, skonfigurować swój sklep, aby akceptował różne rodzaje płatności, skonfigurować automatyczne transakcje między swoim sklepem a dostawcą produktu i tak dalej… Wiele osób nie idzie do przodu ze swoim sklepem tylko z powodu tej złożoności.

Ale co by było, gdybyś mógł mieć sklep całkowicie skonfigurowany i gotowy do sprzedaży? Cóż, dziś jest to możliwe dzięki Fiverr. Fiverr to platforma internetowa, na której możesz znaleźć setki profesjonalistów z branży e-commerce, którzy stworzyli dla Ciebie kompletny sklep dropshipping przy bardzo niskich kosztach. I już po kilku dniach możesz mieć swój własny sklep gotowy do sprzedaży.

Tak więc pierwszym krokiem jest przejście do Fiverr, przejrzenie listy profesjonalistów i wybranie jednego w oparciu o swoje wymagania i budżet. Najbardziej podstawowe pakiety zaczynają się od około 20 zł. Następnie możesz założyć darmowe konto na stronie i złożyć zamówienie.

Fiverr to jedna z najbardziej renomowanych i najbezpieczniejszych platform internetowych do zatrudniania specjalistów e-commerce. Możesz więc zamówić bez martwienia się o nic. Na tej platformie możesz również zatrudnić profesjonalistów do projektowania Twojego logo, wizytówek i wielu innych.

2. Wybór produktu

Jednym z najważniejszych aspektów przy tworzeniu swojego sklepu dropshipping jest wybór produktów, które zamierzasz sprzedawać w swoim sklepie internetowym oraz producenta lub hurtownika, który wyśle ​​te produkty do Twoich klientów.

Jeśli nie chcesz przechodzić przez ten krok, możesz po prostu poprosić specjalistę, którego zatrudniłeś na Fiverr, aby wybrał dla Ciebie najlepsze produkty. Ale jeśli chcesz wybrać własne produkty, powinieneś poszukać następujących:

• Produkty dobrej jakości

• Niskie ceny (aby uzyskać maksymalny zysk)

• Niezawodni producenci lub hurtownicy

• Szybka wysyłka

Najlepszym miejscem do znalezienia takich produktów jest Aliexpress.com. Znajdziesz tam miliony produktów w bardzo niskich cenach. Większość sprzedawców to producenci lub hurtownicy, którzy już dostarczają produkty do sklepów dropshipping. Po prostu wybierz produkty, które chcesz sprzedawać, a następnie wyślij linki do osoby, którą zatrudniłeś na Fiverr, aby założyła Twój sklep. Twój sklep zostanie podłączony do Aliexpress.com i po dokonaniu sprzedaży zamówienie zostanie automatycznie wysłane do tego producenta lub hurtowni. Możesz również skontaktować się ze sprzedawcami, aby poinformować ich, że będziesz wysyłać ich produkty i mogą zaoferować niższe ceny.

3. Wybór nazwy dla swojego sklepu

Wybór idealnej nazwy dla Twojego sklepu to kolejny ważny krok, ponieważ tak zapamiętają Cię Twoi klienci. Jeśli masz nudną lub trudną do wymówienia lub bardzo długą nazwę sklepu, z pewnością możesz później stracić klientów. Wybrana nazwa powinna być nawiązująca do Twojego sklepu, krótka i łatwa do zapamiętania.

Pamiętaj też, że później będziesz używać tej nazwy do tworzenia swojego logo, wizytówek, reklam itp., dlatego bardzo ważne jest, abyś wybrał ładną nazwę.

4. Zakup nazwy domeny

Nazwa domeny to adres strony internetowej, na której Twoi klienci będą mogli uzyskać dostęp do Twojego sklepu internetowego. Po prostu użyj nazwy swojego sklepu podczas zakupu domeny. Przykładowo, jeśli nazwa Twojego sklepu to „squishy”, to możesz zamówić domenę www.squishy.pl.

Bardzo ważne jest, aby wybrać wiarygodnego dostawcę domeny, aby Twoja witryna była dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zdecydowanie zalecamy zakup domeny w witrynie netim.com. Możesz kupić domeny .pl już za 12 euro rocznie. Są również bardzo niezawodne, zapewniają doskonałą obsługę posprzedażną, a przede wszystkim Twój sklep będzie zawsze dostępny bez żadnych problemów.

Jedną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest to, że wystarczy kupić nazwę domeny. Nie musisz kupować hostingu.

5. Tworzenie konta Shopify

Shopify to platforma, na której będzie hostowany Twój sklep internetowy. Stamtąd będziesz mógł dodawać nowe produkty do swojego sklepu, zarządzać sprzedażą, edytować opisy produktów, zmieniać ceny i wiele więcej. W zasadzie to tam będziesz kontrolować wszystko w swoim sklepie. Możesz po prostu zarejestrować się na 14-dniowy okres próbny podczas tworzenia sklepu, a gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia sprzedaży, możesz wybrać płatny plan, który zaczyna się od 29 dolarów miesięcznie.

Ostatnim krokiem byłoby wysłanie nazwy domeny i loginów konta Shopify do osoby, którą zatrudniłeś w Fiverr. A po kilku dniach Twój sklep będzie dostępny online i gotowy do przyjmowania zamówień. Teraz już wiesz, jak zacząć własny sklep dropshipping i jakie to proste. Następnym krokiem jest promocja sklepu i rozpoczęcie sprzedaży.

Jak wypromować swój sklep dropshipping?

1. Uruchom reklamy na Facebooku

Z milionami codziennych użytkowników, Facebook jest jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia promocji Twojego sklepu dropshipping. Facebook zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia marketingowe, dzięki którym możesz prowadzić skuteczne kampanie reklamowe. Możesz wyświetlać reklamy z bardzo małym budżetem i na podstawie produktów, które będziesz promować, możesz zdecydować, kto zobaczy te reklamy. Na przykład możesz wybrać lokalizację ludzi, ich płeć, wiek, zainteresowania i wiele więcej. W ten sposób Twoje reklamy będą wyświetlane tylko osobom, które najprawdopodobniej będą zainteresowane Twoimi produktami.

2. Płać influencerom na Instagramie

Instagram to kolejna świetna platforma społecznościowa do promowania Twoich produktów. Podobnie jak Facebook, możesz tam również wyświetlać reklamy, ale z Instagramem jest kolejna świetna strategia marketingowa, z której możesz skorzystać. I to jest płacenie influencerom za promowanie Twoich produktów wśród swoich obserwujących. Na przykład, jeśli sprzedajesz kosmetyki, możesz znaleźć na Instagramie konta influencerów, którzy interesują się modą, makijażem i tak dalej. Możesz skontaktować się z nimi w celu współpracy i zapytać, czy byliby gotowi promować Twój produkt w zamian za zapłatę. Możesz nawet wysłać im bezpłatną próbkę, aby mogli nakręcić film i pokazać Twoje produkty swoim odbiorcom.

3. Reklamy Google

Wiele osób szukających konkretnego produktu po prostu przejdzie do Google i wpisze nazwę tego produktu. Następnie przejrzą wyniki wyszukiwania i klikną jeden z nich. Pierwsze 2 wyniki zwykle uzyskują najwięcej kliknięć. Korzystając z Google Ads, możesz wyświetlać swój sklep w całości na górze wyników wyszukiwania dla określonych słów kluczowych wyszukiwania. Google Ads to platforma Pay Per Click (PPC), co oznacza, że ​​zapłacisz tylko wtedy, gdy ludzie klikną Twoją reklamę. Google Ads to świetny sposób na uzyskanie ukierunkowanego ruchu w Twoim sklepie.

4. SEO

SEO oznacza optymalizację pod kątem wyszukiwarek i polega na optymalizacji witryny tak, aby była wyświetlana na górze wyników wyszukiwania. Dużą zaletą tej techniki jest to, że nie będziesz musiał płacić za każde kliknięcie i w pewien sposób będziesz otrzymywać bezpłatny ruch docelowy z Google. Jedynym minusem jest to, że SEO jest strategią długoterminową i może zająć miesiące, zanim Twoja witryna będzie mogła dotrzeć na szczyt. Ale kiedy już tam jesteś, zwrot z inwestycji może być fenomenalny.

5. Zatrudnienie profesjonalnego marketera na Fiverr

Jeszcze raz, jeśli nie chcesz samodzielnie przechodzić przez wszystkie etapy promowania swojego sklepu dropshipping, możesz po prostu zatrudnić profesjonalnego marketera na Fiverr. Wielu z nich ma wieloletnie doświadczenie i może prowadzić dla Ciebie bardzo udane kampanie reklamowe.

Teraz już wiesz, jak zacząć własny sklep dropshipping i jak go promować. Oczywiście istnieje wiele innych strategii, których nauczysz się po drodze, ale chcieliśmy, aby była jak najprostsza, abyś mógł zrozumieć podstawy sklepu dropshipping. Dziękuję za przeczytanie!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje