sobota, 25 listopada 2023 13:17

Duchowny nie gryzł się w język. Ksiądz na lekcji miał straszyć dzieci gwałtem za obchodzenie Halloween

Autor Patryk Trzaska
Duchowny nie gryzł się w język. Ksiądz na lekcji miał straszyć dzieci gwałtem za obchodzenie Halloween

Burza w jednej z gorlickich szkół podstawowych. Ksiądz na lekcji religii miał straszyć dzieci piekłem czy rzucać w nie kredą. Jeden z oburzonych rodziców, napisał w tej sprawie pismo do księdza.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal gorlice.naszemiasto.pl. Okazuje się, że w jednej ze szkół podstawowych na terenie Gorlic, ksiądz miał stosować niecodzienne techniki wychowawcze.

Duchowny m.in. rzucał w dzieci kredą, straszył je, że pójdą do piekła oraz doświadczą diabelskiej zemsty za obchodzenie Halloween, ponieważ podczas tego święta "gwałcone są dziewczynki". Ksiądz miał również mówić dziewczynkom, że poronią w przyszłości za takie postępowanie. Podczas lekcji, z ust duchownego miały również popłynąć wulgaryzmy.

Jeden z oburzonych zaistniałą sytuacją rodziców napisał w tej sprawie skargę do dyrektora placówki. To jednak nie wszystko, ponieważ sprawa trafiła również do władz miasta. – Zobowiązywaliśmy dyrektora podległej nam placówki do pilnego podjęcia działań w celu wyjaśnienia tego niedopuszczalnego naszym zdaniem zachowania katechety" — przekazał portalowi gorlice.naszemiasto.pl, Wojciech Zapłata, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Sprawa miała trafić do przełożonych księdza. Trwa postępowanie wyjaśniające.

fot. pixabay

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka