wtorek, 21 stycznia 2020 12:40

Dwa potrącenia na pasach i 17 kolizji w trzy dni. Limanowska policja apeluje do kierowców o rozwagę

Autor Marzena Gitler
Dwa potrącenia na pasach i 17 kolizji w trzy dni. Limanowska policja apeluje do kierowców o rozwagę

W ostatni weekend w powieciel limanowskim doszło do 17 kolizji i dwóch wypadków, w których ranne zostały dwie nastolatki. Jakie są najczęstsze błędy kierowców?

O włos od tragedii

W piątek 17 stycznia w Limanowej na ul. Łososińskiej kierujący pojazdem marki Opel potrącił 15-letnia pieszą, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Do podobnego zdarzenia doszło w sobotę 18 stycznia w Limanowej na ul. Kopernika kierujący volkswagenem potrącił 13-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

Nietrzeźwi za kółkiem

W piętek 17 stycznia policjanci odnotowali 8 kolizji drogowych. Dwie z nich spowodowali nietrzeźwi kierujący. Około godz. 20.00 w miejscowości Kamienica kierujący pojazdem marki Seat Ibiza, prawdopodobnie 27-letni mężczyzna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiejszego wieczoru w Kamienicy samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu zdarzenia pracował zastęp GBARt Iveco.

Gepostet von OSP Kamienica am Freitag, 17. Januar 2020

Tego samego wieczoru około godz. 21:00 w miejscowości Wysokie 47-letni kierujący samochodem osobowym marki Renault na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy - wynik badania 1,8 promila.

W sobotę 18 stycznia doszło do 7 kolizji drogowych. Jedną z nich prawdopodobnie spowodował nietrzeźwy kierujący. O godz. 14;50 w Limanowej na ul. Tarnowskiej pojazd marki Opel Astra wjechał do rowu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który prawdopodobnie kierował tym samochodem i doprowadził do zdarzenia drogowego. 34-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,3 promila alkoholu. Sprawą nietrzeźwych kierujących zajmie się sąd.

Prosto... w ogrodzenie

W niedzielę 19 stycznia na terenie powiatu doszło do 2 zdarzeń drogowych. O godz. 4:15 rano w Starej Wsi 18-letni kierujący nie dostosował prędkości  do warunków drogowych i doprowadził do wywrócenia pojazdu, a o godz. 18:10 w miejscowości Chyszówki 20-letni kierujący, który nie posiadał uprawnień, również z uwagi na nadmierną prędkość stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. Mężczyzna trafił do szpitala.

19.01.2020 r. O 18:10 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w Chyszówkach

Gepostet von OSP Dobra am Sonntag, 19. Januar 2020

Najczęstszą przyczyną zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, dlatego policjanci apelują o zmniejszenie prędkości, a także o rozsądek za kierownicą.

inf. KPP Limanowa, foto: OSP Kamienica, OSP Dobra

Limanowa - najnowsze informacje