czwartek, 28 lipca 2022 11:05

Energylandia: Game Expert Hyperion otwarty!

Autor Tomasz Stępień
Energylandia: Game Expert Hyperion otwarty!

Największy mega coaster w Europie zyskał sponsora tytularnego, markę Game Expert, której podobnie jak Energylandii bliska jest nowoczesna strategia rozwoju, innowacyjność i zamiłowanie do nowości. Dziś odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia Game Expert Hyperion.

Rebranding wciąż nowego i nieodkrytego przez turystów roller coastera przyciągnął wielu gości z całej Polski, a wśród nich influencerów, którzy mogli przetestować na własnej skórze niepowtarzalną jazdę z prędkością szybszą niż dopuszczalna na polskich autostradach – 142 km/h.

Jazda, którą zapamiętasz na długo i którą będziesz chciał powtórzyć nie raz!

Dla jednym najbardziej emocjonujący jest wjazd na szczyt kolejki górskiej, dla innych pierwszy spadek z wysokości 77 metrów w dół plus przejazd w 3 metrowym tunelu podziemnym. Takie wrażenia już na starcie gwarantuje Game Expert Hyperion, który na swej niezwykle długiej trasie sięgającej blisko 1,5 kilometra posiada liczne zwroty, wzniesienia, podwójne zakręty czy obrotowe nachylenia toru. Finałem przejazdu jest wodny efekt „splash flow”, czyli tryskająca wokół przejeżdżającego wagonika woda. Nic więc dziwnego, że konstrukcja aż czterokrotnie została utytułowana prestiżowymi wyróżnieniami o znaczeniu międzynarodowym. Już w 2018 roku otrzymała nagrodę „European Star Award 2018 - 1 miejsce dla Mega Coaster Hyperion w kategorii Best New Coaster”, a także zyskała odznaczenie „Parksmania Award 2018 – wyróżnienie dla Mega Coaster Hyperion w kategorii European Top Attraction”. Dwa lata później w konkursie "Park World Excellence Awards Hyperion" zdobył 2 miejsce dla w kategorii "2020 Best Roller Coaster". Trzy lata po swojej premierze konstrukcja w dalszym ciągu nominowana jest do wielu nagród, a w tak istotniej dla parków rozrywki jak „European Star Award 2021” w kategorii „EUROPE’S BEST STEEL COASTERS” – Hyperion wśród wszystkich tego typu atrakcji na Starym Kontynencie trafia na wysokie siódme miejsce.

Atrakcja, która od 2018 roku cieszy się uwielbieniem wśród Gości Energylandii, a szczególnie fanów roller coasterów z całego świata, powstała wskutek współpracy ze szwajcarską firmą Intamin Amusement Rides - produkującą Nowy sponsor atrakcji - Game Expert to firma oferująca nowoczesny sprzęt gamingowy, niepowtarzalne akcesoria, gry, a także wyjątkowe gamingowe gadżety kolekcjonerskie przez swoją stronę GameExpert.pl.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka