poniedziałek, 14 listopada 2022 10:32

Filologia angielska – wszystko, co warto na jej temat wiedzieć

Autor Artykuł sponsorowany
Filologia angielska – wszystko, co warto na jej temat wiedzieć

W dzisiejszych czasach niezwykle ważna jest znajomość języków obcych – to zdanie jest wręcz truizmem. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych jest język angielski – to także nie pozostawia cienia wątpliwości. To też motywuje wielu młodych ludzi do wyboru kierunku studiów, jakim jest filologia angielska, która stwarza im ogromne możliwości w zakresie pracy zawodowej. Jakie konkretnie? Sprawdźmy!

Dlaczego filologia angielska?

Kierunek filologia angielska z rozszerzonym dodatkowym językiem obcym to szansa na zdobycie kompetencji językowych, a także nabycie umiejętności, jakie są dziś niezbędne w relacjach biznesowych i komunikacji międzykulturowej. Na kierunku tym student ma możliwość zdobycia wiedzy z zakresu rynku tłumaczeń, wydawców, mediów i biznesu. Odkryje też kulturę, historię, literaturę, a także media anglojęzycznego świata. Co najważniejsze, student tym sposobem ma szansę zdobyć wiedzę oraz umiejętności wykorzystania języka angielskiego we wszystkich dziedzinach życia, co znacząco wpłynie na późniejszą ścieżkę kariery. Opcji będzie bowiem wiele.

Filologia angielska – zalety kierunku

Na tym kierunku kładzie się nacisk na umiejętności i wiedzę praktyczną, czyli to, co jest najważniejsze. Na dobrych uczelniach pracują wykładowcy praktycy – tłumacze, menadżerowie kultury czy na przykład pracownicy sektora wydawniczego. Przeważnie wykłady, zajęcia oraz warsztaty mają formę interaktywną. Student po ukończeniu tego kierunku mówi biegle w języku angielskim, dzięki czemu bez problemu może komunikować się z innymi, będąc poza granicami Polski, np. podczas urlopu. Ma możliwość podjęcia lepszej pracy albo w ogóle pracy ściśle związanej z danym językiem. Może być przecież tłumaczem albo przewodnikiem.

Filologia angielska to kierunek dla osób, które przede wszystkim interesują się językami obcymi i z łatwością je opanowują. Nie każdy ma możliwości swobodnego uczenia się języków – niektórym przychodzi to z ogromnym trudem. Jeśli jednak ktoś ma talent do języków, powinien poważnie zastanowić się właśnie nad filologią angielską, ponieważ studia te generują mnóstwo korzyści i stwarzają ogromne możliwości w zakresie pracy zawodowej, ale też pomagają w życiu prywatnym. Dziś angielski można studiować na każdej dobrej uczelni.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje