środa, 16 grudnia 2020 16:25

[Foto] Zobacz wygraną w "Bitwie o wozy"! Wysoka frekwencja się opłacała

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Zobacz wygraną w "Bitwie o wozy"! Wysoka frekwencja się opłacała

Najwyższą frekwencją w województwie, wśród gmin do 20 tys. mieszkańców podczas I tury tegorocznych wyborów prezydenckich, gmina Żegocina zapewniła sobie zwycięstwo w „Bitwie o wozy” – konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dziś, w mroźną sobotę 12 grudnia, nadszedł czas na oficjalne przekazanie OSP w Łąkcie Górnej zdobytej przez wszystkich Mieszkańców gminy Żegocina. Jest nią samochód GBA-Rt 4,1/16 + 4/25 na podwoziu Volvo. Pojazd posiada zbiornik wodny o pojemności 4150 litrów wody oraz 400 litrów środka pianotwórczego. Wyposażony jest w wysokiej jakości zestaw ratownictwa technicznego typu WEBER do interwencji w wypadkach drogowych, autopompę o wydajności 1600 l/min., piły ratunkowe, maszt do oświetlenia terenu działań, środek do neutralizacji substancji ropopochodnych oraz szybkie natarcie. Dzięki napędowi 4X4 można się nim poruszać się po trudno dostępnych terenach.

Dowódcą uroczystości był Komendant gminny OSP Janusz Stańdo, prowadził Pan Wojciech Kępa, a udział w niej wzięli: Sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Włodzimierz Bernacki, Poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Bukowiec, Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Przemysław Przęczek, Starosta bocheński Adam Korta, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni mł. bryg. Robert Cieśla, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni bryg. Piotr Gadowski, Wójt Gminy Żegocina Wojciech Wrona, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni Ludwig Węgrzyn, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Żegocinie Jerzy Błoniarz, Prezes OSP Łąkta Górna Zdzisław Wrona, a także Prezesi OSP z Żegociny i Rozdziela oraz druhowie – przedstawiciele OSP w Łąkcie Górnej.

Poświęcenia samochodu dokonał Ks. Stanisław Szczygieł – Powiatowy Kapelan Strażaków, proboszcz parafii Łąkta Górna – ks. Janusz Czajka oraz wikariusz ks. Mariusz Ogorzelec.

W swoich przemówieniach, zaproszeni goście jednogłośnie podkreślali, że wygrana jest zasługą odpowiedzialnej postawy obywatelskiej wszystkich Mieszkańców i że również wszystkim Mieszkańcom będzie służył. Życzyli także, aby pojazd był jak najczęściej wykorzystywany do ćwiczeń i pokazów, niż do wyjazdów ratowniczo-gaśniczych, wiążących się z czyimś nieszczęściem.

Na koniec części oficjalnej, druhowie strażacy OSP Łąkta Górna dokonali prezentacji samochodu, a goście mogli z bliska obejrzeć jego wyposażenie.

Inf. i foto: UG Żegocina

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje