poniedziałek, 10 czerwca 2024 09:26

Gdy ich kompan został zatrzymany, postanowili schować się w... zaroślach

Autor Mirosław Haładyj
Gdy ich kompan został zatrzymany, postanowili schować się w... zaroślach

5 lat więzienia grozi trzem mieszkańcom Krakowa. Mężczyźni w wieku 33, 37 i 50 lat są podejrzani o kradzież elektronarzędzi oraz video-rejestratora.

Zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi oraz z video-rejestratora z samochodu osobowego zaparkowanego na jednym z osiedli na terenie Krowodrzy wpłynęło do policji 31 maja. Mundurowi udało się ustalić, że jeden z mieszkańców pobliskiego bloku, wyglądając przez okno, zauważył trzech dziwnie zachowujących się mężczyzn, którzy otwierali zaparkowany samochód.

-Obserwujący ich mężczyzna natychmiast wybiegł i ujął jednego z nich, po czym przekazał go w ręce policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Zatrzymany 33-latek został przewieziony do pobliskiego komisariatu. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, gdzie mogą przebywać jego kompani, którzy razem z nim okradli samochód. Kryminalni udali się w miejsce, gdzie mogli przebywać pozostali sprawcy i po krótkiej obserwacji funkcjonariusze zauważyli ich, gdy ci chowali się w zaroślach. Policjanci natrafili przy 37 i 50 -latku na skradziony wcześniej sprzęt

-przekazuje policja,

Mężczyźni zostali zatrzymani. Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Sprawcom grozi nawet do 5 lat więzienia.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka