wtorek, 15 sierpnia 2023 06:45

Gdy obcokrajowiec szedł przez park, napadło go trzech mężczyzn. Nie mógł się bronić

Autor Mirosław Haładyj
Gdy obcokrajowiec szedł przez park, napadło go trzech mężczyzn. Nie mógł się bronić

Policjanci z Komisariatu IV w Krakowie zatrzymali sprawcę pobicia obywatela Kanady. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w Parku Krakowskim. Sprawca usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany

29 lipca do Komisariatu Policji IV w Krakowie zgłosił się 40-letni obywatel Kanady, który złożył zawiadomienie o tym, że dzień wcześniej został pobity w Paku Krakowskim. Pokrzywdzony szedł tamtędy w kierunku ul. Lea i nagle został zaatakowany przez 3 mężczyzn, z których jeden był agresywny i go pobił. Jak relacjonował pokrzywdzony w jego stronę kierowane były również obraźliwe komentarze dotyczące jego pochodzenia. W wyniku tego zdarzenia obywatel Kanady doznał urazów ciała.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu IV, którzy wytypowali mężczyzn i ustalili osobę odpowiedzialną za pobicie. W rezultacie dalszych poczynionych ustaleń udali się na teren powiatu nowosądeckiego, gdzie miał przebywać mężczyzna będący w ich zainteresowaniu. Funkcjonariusze w jednej z miejscowości zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Został on wylegitymowany, a następnie zatrzymany przez kryminalnych. Był to 27-letni mieszkaniec Krakowa, który został przewieziony do policyjnej jednostki w Krakowie. W trakcie przeszukania mężczyzny znaleziono przy nim środki odurzające w postaci marihuany i haszyszu.

Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym 27-latkowi postawiono zarzuty stosowania przemocy na tle przynależności narodowej, naruszenia czynności narządu ciała powyżej 7 dni, oraz posiadania środków odurzających. Za czyny, których się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kara ta może być wyższa, z uwagi na to, że 27-latek działał w warunkach recydywy. Sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Rola pozostałych mężczyzn w zdarzeniu jest badana.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka