piątek, 23 września 2022 08:18

Kibice wyhodowali gigantyczne konopie w lesie koło Pawlikowic. Policjanci zrobili zasadzkę

Autor Marzena Gitler
Kibice wyhodowali gigantyczne konopie w lesie koło Pawlikowic. Policjanci zrobili zasadzkę

Nawet 2,5-metrowe krzewy konopi odkryto w lesie koło Pawlikowic (gmina Wieliczka). Gdy informacja o nielegalnej uprawie dotarła do Policji, ta postanowiła zrobić zasadzkę. Jak się okazało plantację w lesie ukryli kibice jednego z krakowskich klubów.

Obserwację nielegalnej plantacji w lesie koło Pawlikowic zorganizowali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie 17 września. Na leśnej polanie rosło w sumie 8 krzewów konopi indyjskich. Niektóre miały ponad 2,5 metry wysokości.  

Ok. godziny 10:00 ukryci w lesie mundurowi zauważyli renaulta, który wjechał podjechał leśnym duktem i zatrzymał się w rejonie plantacji. Z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy mieli twarze zasłonięte kominiarkami w barwach jednego z krakowskich klubów. Mężczyźni poszli na plantację, zaczęli obrywać gałęzie i pakować je do plecaka. Kiedy mężczyźni zauważyli policjantów próbowali uciekać pieszo. Mundurowi pobiegli za nimi. Po kilku minutach pościgu funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Krakowa oraz 28-letniego mieszkańca gminy Wieliczka.

25-latek miał przy sobie kilka gramów marihuany, a w plecaku 28-latka znalazło się prawie 2 kg świeżo zerwanych gałęzi marihuany. Obu mężczyznom grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Wieliczka

Kraków

Kraków - najnowsze informacje