sobota, 17 września 2022 09:00

GIS wycofuje partie produktu z Lidla! Powód? Możliwa obecność metalowych ciał obcych

Autor Katarzyna Jamróz
GIS wycofuje partie produktu z Lidla! Powód? Możliwa obecność metalowych ciał obcych

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega! W niektórych partiach sera pleśniowego z mleka koziego marki Pilos, mogą znajdować się metalowe ciała obce. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie kwestionowanych partii produktu z obrotu w Polsce.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Lidl Polska prowadzi wycofanie sera pleśniowego z mleka koziego Pilos ser kozi 200 g, ze względu na otrzymaną informację od francuskiego producenta Société Fromagère de Riblaire (weterynaryjny numer identyfikacyjny FR 79 299 001 CE) o możliwej obecności metalowych ciał obcych w produkcie.

– Powodem wycofania z obrotu jest możliwość wystąpienia w produkcie zanieczyszczenia w postaci metalowego ciała obcego. Ze względu na związane z charakterem ciała obcego ryzyko, wycofaliśmy przedmiotowy produkt ze sprzedaży i nie zalecamy jego dalszego spożywania

– informuje Lidl w zamieszczonym na swojej stronie komunikacie.

Decyzja dotyczy produktu Pilos Ser kozi 200 g, z terminami przydatności do spożycia: 01/10/2022, 06/10/2022, 09/10/2022, 11/10/2022, 15/10/2022.

Fot. GIS
– Wycofanie dotyczy wyłącznie wyżej wymienionego produktu firmy Société Fromagère de Riblaire z podanymi wyżej terminami przydatności do spożycia i numerem weterynaryjnym FR 79.299.001 CE. Inne produkty sprzedawane przez Lidl Polska, w szczególności inne produkty firmy Société Fromagère de Riblaire nie podlegają wycofaniu

–  informuje Lidl.

Organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie kwestionowanych partii produktu z obrotu w Polsce.

Źródło: GIS
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka