piątek, 31 maj 2019 08:15

Rusza weekendowy pociąg Oświęcim – Zator – Skawina – Kraków

Napisał
fot. UMWM fot. UMWM

Od 1 czerwca 2019 rusza nowe weekendowe połączenie kolejowe z Oświęcimia, przez Zator i Skawinę, do Krakowa.

Pociąg będzie kursował od 1 do 16 czerwca – w soboty i niedziele, natomiast od 21 czerwca do 29 września – już trzy dni w tygodniu, czyli w piątki, soboty i niedziele. Dodatkowo kursy odbywać się też będą w dwa dni wolne od pracy – 20 czerwca i 15 sierpnia.

Weekendowe połączenie Oświęcim – Zator – Skawina – Kraków wystartowało już podczas długiego majowego weekendu, 1-5 maja.

Przypomnijmy. Pociąg kursuje na trasie Kraków Główny – Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze – Kraków Łagiewniki – Kraków Sanktuarium – Skawina – Zator – Oświęcim. Podróż trwa około 1 godzinę i 25 minut. Rano pociąg ma odjazd z Krakowa o 8:02, w Zatorze jest o 9:03, w Oświęcimiu – o 9:24. Po południu wyjazd z Oświęcimia o 17:48, przystanek w Zatorze 18:09 i dojazd do Krakowa o 19:13.

Nowe połączenie uruchomiono z myślą o mieszkańcach, jak i osobach, które chcą odwiedzić m.in. miejsca kulu, park rozrywki Energylandia czy Zatorland.

– Połączenie przeznaczone jest dla mieszkańców Małopolski a także turystów, chcących odwiedzić miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym i rozrywkowym oraz miejsca kultu religijnego usytuowane na trasie przejazdu pociągu – informuje Urząd Gminy Zator.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.