czwartek, 13 czerwiec 2019 15:28

Kto na tym skorzysta? Inwestycja na granicy powiatu oświęcimskiego i wadowickiego

Napisał
fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Właśnie zakończyła się inwestycja o ponadlokalnym znaczeniu.

Ulica Graniczna w Zatorze połączyła powiat oświęcimski z wadowickim. Zakończona właśnie inwestycja ma nie tylko ułatwić komunikację mieszkańcom, ale również usprawnić dojazd do Strefy Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej na terenie Gminy Zator, a turystom – do Parku Rozrywki Energylandia.

Droga ta łączy się z jednej strony z drogą krajową (DK44), z drugiej strony z drogą wojewódzką w kierunku Andrychowa.

– Zrealizowana inwestycja objęła odcinek drogi subregionalnej powiatowej, mającej bezpośrednie połączenie z terenami inwestycyjnymi. Wykonany odcinek tworzy szlak komunikacyjny umożliwiający bezpośredni dojazd do obszaru Strefy Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej na terenie Gminy Zator – podaje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Odbioru dokonano w środę 12 czerwca.

– Dwa i pół miesiąca przed wyznaczonym terminem zakończyła się rozbudowa i przebudowa przeszło dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej Nr 1805K ul. Graniczna w Zatorze – informuje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Prace trwały od czerwca ubiegłego roku. Przebudowano drogę powiatową, zjazdy, skrzyżowania z drogami gminnymi, na skrzyżowaniu z ul. Grabskiego wykonano rondo. Powstały też chodniki i ścieżka rowerowa o długości 1,7 km oraz zatoki autobusowe. Inwestycja obejmowała także budowę odwodnienia oraz przebudowę sieci energetycznej i telekomunikacyjnej.

– Co prawda termin zakończenia robót zgodnie z umową wyznaczono na 31 sierpnia br., ale już teraz udało się finiszować z inwestycją, bo drogowcy – mimo niekorzystnej aury – pracowali także w zimie – przypominają urzędnicy.

Zadanie (wraz z projektem) kosztowało około 9 mln zł. Na jego realizację pozyskano dotację ze środków unijnych w kwocie blisko 4 mln zł. Resztę sumy wyłożył Powiat Oświęcimski, Gmina Zator i Gmina Przeciszów.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.