poniedziałek, 21 styczeń 2019 14:27

Wadowickie kino w domowej atmosferze

Napisała

Znany i lubiany Kameralny Wieczorek Filmowy już w najbliższy piątek, 25 stycznia, ponownie w Wadowickim Centrum Kultury. Wolontariat WCK i Kino Centrum tym razem stawiają na uznane przez krytykę europejskie komedie i – tradycyjnie – przepyszne przekąski w domowej atmosferze!

Po sukcesie poprzednich edycji wydarzenia i niesłabnącym zadowoleniu widzów pomysłodawcy projektu – Wolontariusze WCK – przygotowali kolejną edycję filmowego spotkania w sali kameralnej. Oto jak zachęcają do wzięcia w nim udziału:

 Styczeń, środek zimy, jest piątkowy wieczór. Śnieg delikatnie prószy z nieba, każdy płatek odbija się na tle żółto-pomarańczowego światła miejskich latarni. Dociera do Ciebie woń mroźnego powietrza. Czujesz klimat pięknej polskiej zimy. Idziesz przez ulice naszego miasta i marzysz o ciepłym kocyku, kubku kakao, czymś słodkim do przekąszenia i dobrym filmie… To wszystko stanie się możliwe, jeśli tylko wpadniesz na Kameralny Wieczorek Filmowy! – mówią Wolontariusze WCK 

Wyświetlone zostaną dwie produkcje: “Dzikie historie”, czyli nominowana do Oscara czarna komedia produkcji argentyńsko-hiszpańskiej, a także komedia produkcji niemieckiej, czyli “Szkolna imprezka”. 

Oba seanse oczywiście w sali kameralnej, na sofach i leżakach, w towarzystwie kawy, herbaty, słonych przekąsek oraz pysznych, domowych ciast upieczonych przez wolontariuszy. Tradycją wydarzenia staję się już także to, że na wspólnym stole znajdują się także wypieki… dostarczone przez widzów! 

- To zwyczaj, z którego bardzo się cieszymy, bo sami – jako wolontariusze – uwielbiamy się dzielić! Wydarzenie faktycznie powstaje wspólnymi siłami, dlatego ponownie zachęcamy do zrobienia i przynoszenia swoich własnych wypieków - każde dostanie własną tabliczkę z opisem i oznaczeniem, kto je stworzył, a skosztować będzie mógł ktokolwiek tylko zdąży. Startujemy o 17:30, jednak warto przyjść wcześniej, żeby zająć wygodne miejsce lub zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. - dodają wolontariusze.

 

Kameralny Wieczorek Filmowy: „Dzikie Historie”, „Szkolna Imprezka”

25 stycznia 2019

godz. 17:30

sala kameralna WCK

Bilety: 15 zł – cena za dwa filmy! do nabycia w sekretariacie WCK oraz w kasie kina Centrum.

 

Info: WCK

foto: Iwona Tomczykiewicz

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.