środa, 8 maja 2024 08:34

Po raz pierwszy władze powiatu bez przedstawicieli PiS-u. Wadowice mają nowego starostę

Autor Mirosław Haładyj
Po raz pierwszy władze powiatu bez przedstawicieli PiS-u. Wadowice mają nowego starostę

We wtorek (7 maja) 15 radnych powiatu wadowickiego wybrało nowego starostę. Został nim 59-letni Mirosław Sordyl.

Wielka zmiana nastąpiła we wtorek (7 maja) w powiecie wadowickim. Podczas pierwszej sesji siódmej kadencji radni powiatu zdecydowali, że we władzach po raz pierwszy zabraknie członków Prawa i Sprawiedliwości. Decyzją 15 z 27 radnych 59-letni Mirosław Sordyl stanie na czele powiatu wadowickiego jako nowy starosta.

– Drodzy moi wyborcy; dzięki Państwa głosom zostałem wybrany Radnym powiatowym. Na dzisiejszej inauguracyjnej sesji Rady Powiatu powierzono mi urząd Starosty Wadowickiego - napisał w mediach społecznościowych nowy starosta

Zgłoszona przez Prawo i Sprawiedliwość Grażyna Stuglik-Nizio z Inwałdu uzyskała jedynie 12 głosów.

Przewodniczącym rady decyzją 15 jej członków został Józefa Łasaka, a jego zastępcami Michał Chrząszcz i Ireneusz Kowalczyk. Wyścig o fotel przewodniczącego przegrała Zofia Kaczyńska z PiS.

Decyzją większości radnych dotychczasowy wiceburmistrz Andrychowa Wojciech Polak będzie pełnił funkcję wicestarosty wadowickiego, etatowym członkiem zarządu powiatu został Sebastian Mlak, a nieetatowymi członkami zarządu Jacek Jończyk i Mirosław Szatan.

Kim jest nowy starosta?

Mirosław Sordyl urodził się 26 kwietnia 1965 r. Pochodzi z Frydrychowic. W przeszłości był radnym w gminie Wieprz. W poprzedniej kadencji tworzył zarząd powiatu. Po wyborze do władz powiatu zrezygnował z prowadzonej od 1996 roku działalności gospodarczej na rzecz syna.

Fot.: Facebook / Mirosław Sordyl

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka