sobota, 4 maja 2024 10:27

"Drzwi do jego biura były zawsze otwarte". Nie żyje wieloletni wójt Spytkowic

Autor Mirosław Haładyj
"Drzwi do jego biura były zawsze otwarte". Nie żyje wieloletni wójt Spytkowic

We wtorek (30 kwietnia) zmarł wieloletni Wójt Gminy Spytkowice śp. Stanisław Ściera. Pogrzeb odbył się 2 maja.

O śmierci wieloletniego wójta Stanisława Ściery poinformował Urząd Gminy w Spytkowicach. Nabożeństwo żałobne odbyło się w czwartek (2 maja) o godz. 1500 w kaplicy na cmentarzu w Spytkowicach.

Stanisław Ściera

W latach 1981–1990 pełnił funkcję Naczelnika Gminy Spytkowice. Od 1990 do 2002 był Wójtem Gminy Spytkowice. W kadencji 1990-1994 był delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa Bielskiego, w którym pełnił Funkcję Członka Zarządu. W latach 1998-2006 był radnym I i II kadencji Rady Powiatu Wadowickiego.

– Czynnie uczestniczył w życiu społecznym Gminy, wpływając na wiele ważnych przedsięwzięć, które przyczyniły się do rozwoju naszej wspólnoty lokalnej. Długoletnia praca Pana Stanisława Ściery na rzecz Gminy Spytkowice przyczyniła się do zrealizowania wielu zadań w sferze materialnej, jak i społecznej. Dał się poznać jako osoba, która z wielką życzliwością i szacunkiem odnosiła się do ludzi – drzwi do Jego biura były zawsze otwarte. Był prawdziwym gospodarzem, który dobrze pojmował realizację zadań na własny rachunek i odpowiedzialność. Pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo, które już zawsze będzie służyć naszym Mieszkańcom. Cześć Jego Pamięci!

– wspominają urzędnicy.

Inf. i foto: UG w Spytkowicach

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka