wtorek, 7 maja 2024 05:36

Szefowa KE w Wadowicach: "Słowa Jana Pawła II do dziś wywierają wpływ na moje życie jako chrześcijanki"

Autor Mirosław Haładyj
Szefowa KE w Wadowicach: "Słowa Jana Pawła II do dziś wywierają wpływ na moje życie jako chrześcijanki"

Ursula von der Leyen Przewodnicząca Komisji Europejskiej odwiedziła w poniedziałek (6 maja) Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. -Zawsze będę pamiętała wizytę Jego Świątobliwości w Niemczech w 1980 roku. Słuchałam jego mocnych, przekonujących słów o tym, jak wiara wzbogaca nasze życie - napisała w księdze pamiątkowej Przewodnicząca Komisji Europejskiej.

W poniedziałek (6 maja) Wadowice odwiedziła Ursula von der Leyen. Przewodnicząca Komisji Europejskiej zwiedziła m.in. ekspozycję stałą Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Przebudowa wystawy była możliwa m.in. dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej.

Jestem bardzo poruszona tą wizytą. Zawsze będę pamiętała wizytę Jego Świątobliwości w Niemczech w 1980 roku. Słuchałam jego mocnych, przekonujących słów o tym, jak wiara wzbogaca nasze życie. Jak wzmacnia naszą nadzieję w obliczu ataków pesymizmu i zwątpienia. I jak pociesza nas w cierpieniu. Jego słowa wywarły silne i trwałe wrażenie na młodej kobiecie, którą byłam i do dziś wywierają wpływ na moje życie jako chrześcijanki"

– napisała w księdze pamiątkowej placówki Ursula von der Leyen.

1 maja Polacy świętowali 20. rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej. Wadowickie muzeum podkreśla, że św. Jan Paweł II jest uważany za jednego z patronów zjednoczonej Europy. Papież Polak wielokrotnie podkreślał, że „Europa potrzebuje Polski, a Polska Europy".

– Warto wspomnieć także, że Ojcu Świętemu bliskie były wartości i cele przyświecające Robertowi Schumanowi - architektowi zjednoczenia Starego Kontynentu

– przekazują pracownicy.

Ursula von der Leyen odwiedziła Muzeum w Domu Rodzinnym Jana Pawła II w 40-lecia istnienia oraz 10. rocznicy otwarcia nowej ekspozycji.

Ursula von der Leyen

Niemiecka lekarka działająca w Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. W swojej karierze była m.in. ministrem ds. rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży oraz ministrem pracy.  Od 2019 r. jako pierwsza kobieta w historii pełni funkcję przewodniczącej Komisji Europejskiej. Wraz z mężem profesorem Heiko von der Leyen wychowuje siedmioro dzieci.

Inf. i foto: Muzeum w Domu Rodzinnym Jana Pawła II

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka