czwartek, 10 marca 2022 12:00

Gmina Dobczyce uhonorowana w ogólnopolskim konkursie dla samorządów!

Autor Joanna Obajtek
Gmina Dobczyce uhonorowana w ogólnopolskim konkursie dla samorządów!

Gmina Dobczyce powtórzyła ubiegłoroczny sukces i znalazła się wśród laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2021. W tym roku w ogólnej klasyfikacji gmin miejsko-wiejskich zajęła wysokie 8. miejsce i najwyższe miejsce wśród gmin Małopolski.

- Cieszę się, że Gmina Dobczyce po raz kolejny została Laureatem Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. Jest to dla mnie ogromna satysfakcja i motywacja do podejmowania dalszych działań. Wiem, że na ten sukces zapracowało wiele osób, które od lat wkładają mnóstwo wysiłku w rozwój naszej gminy, za co przy tej wyjątkowej okazji serdecznie dziękuję - mówi burmistrz gminy i miasta Dobczyce Tomasz Suś.

Ranking to bezpłatny i dobrowolny konkursu na najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy w kraju. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

W tegorocznym rankingi znalazł się też Powiat Myślenicki, który zajął 9 miejsce w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. Wśród miast na prawach powiatów pierwsze miejsce i honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2021 zdobył Nowy Sącz.  W pierwszej dziesiątce gmin wiejskich znalazł się aż cztery samorządy z Małopolski.

Pierwsze miejsce i honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2021 zdobyła Gmina Chełmiec w powiecie nowosądeckim, trzecie Gmina Wielka Wieś,  siódme - Gmina Korzenna, również na Sądecczyźnie, a dziesiąte – Gręboszów w powiecie dąbrowskim.

Eksperci ZPP przyznawali punkty na podstawie kryteriów w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Fot. pixabay

Myślenice - najnowsze informacje