czwartek, 22 października 2020 09:38

Gmina Skała: W lesie odnaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Skała: W lesie odnaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

Na terenie lasu, w gminie Skała, podczas prac odkrywkowych natrafiono na niewybuch z czasów II wojny światowej. Patrol saperski wywiózł groźne znalezisko.

20 października oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Skale został powiadomiony o odnalezieniu niewybuchu w jednym z lasów na terenie gminy. Skalscy policjanci wraz z pirotechnikiem z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie natychmiast udali się w miejsce, gdzie wskazano im lokalizację niebezpiecznego znaleziska.

Okazało się, że jest to niewybuch z czasów II wojny światowej. Został on wykopany z ziemi podczas pracy odkrywkowej na głębokości około 30 centymetrów. Wezwani na miejsce saperzy zabezpieczyli niewybuch celem przewiezienia go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany. Do tego czasu mundurowi zabezpieczali obszar, w którym niebezpieczny przedmiot się znajdował.

Przypomnijmy, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem!

inf./fot. Małopolska Policja

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje