piątek, 29 września 2023 09:54

Gorlicki mural nagrodzony w prestiżowym konkursie

Autor Patryk Trzaska
Gorlicki mural nagrodzony w prestiżowym konkursie

Gorlicka grafika „Geniusz z Miasta Światła”, która zdobi ścianę przy ul. Wąskiej, została doceniona w konkursie Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami „Inwestycja Roku”, zajmując trzecie miejsce w kategorii „Mural Roku”!

We wtorek (26 września) burmistrza Rafała Kuklę odwiedził Prezes Zarządu Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami Marek Urban, który osobiście złożył na ręce burmistrza tę niezwykłą nagrodę.

– Nie tylko modernizujemy i remontujemy drogi i infrastrukturę, ale także poprawiamy estetykę miasta i upiększamy wspólną przestrzeń, na co również staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne. Cieszę się, że te działania zostały dostrzeżone i nasz największy mural otrzymał tak prestiżową nagrodę. Dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie – mówi burmistrz Rafał Kukla.

"Inwestycja Roku” to konkurs mający na celu promocję postaw proinwestycyjnych, proekologicznych i proinnowacyjnych wśród inwestorów, wykonawców, projektantów, władz samorządowych i lokalnych społeczności. Skierowany jest do szerokiego grona inwestorów (prywatnych, samorządowych, spółdzielczych, korporacyjnych), których inwestycje wyróżniają się na tle innych nowoczesnością zastosowanych rozwiązań.

Prestiż i znaczenie konkursu rośnie nieprzerwanie od samego początku jego ogłoszenia, tj. od 2015 roku. Do tej pory nagrodzone zostały 143 inwestycje i 128 uczestników.

Gorlicki mural powstał w ramach projektu „Łukasiewicz – polski geniusz”, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa", a jego wykonawcą jest Mgr Mors.

Przypomnijmy, MGR Mors (Mariusz Brodowski), to urodzony w 1985 roku w Nowym Sączu, to artysta malarz, twórca murali, działacz społeczny, animator oraz edukator. Początki jego twórczości to koniec lat 90-tych. Pierwsze lata było to stricte graffiti, które było i nadal jest inspiracją. W malarstwie łączy różne techniki oraz wykorzystuje dostępne multimedia. W okresie letnim działa głównie w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzy mniejsze formaty wewnątrz budynków oraz obrazy na płótnie w pracowni malarskiej. W ciągu roku prowadzi warsztaty, szkolenia i spotkania.

fot./inf. UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka