wtorek, 12 maja 2020 09:23

Gorlickie Muzeum zaprasza na nowe wystawy

Autor Marzena Gitler
Gorlickie Muzeum zaprasza na nowe wystawy

Od wczosraj Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach jest ponownie otwarte dla zwiedzajacych. Do obejrzenia trzy nowe wystawy współczesnego malarstwa.

Otwarcie wnętrz to kolejny etap stopniowego wznawiania działalności gorlickiej instytucji kultury. 4 maja Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów udostępniło publiczności tereny zielone Skansenu Wsi Pogórzańskiej i Kasztelu w Szymbarku oraz Zagrody Maziarskiej w Łosiu. Teraz zaprasza do zabytkowych wnętrz do obejrzenia nowych wystaw malarstwa.

Na ekspozycje trafiły obrazy trójki współcześnie żyjących polskich artystów. Najbardziej doświadczonym z nich jest pochodzący z Radomska Krzysztof Kuliś. Wystawa jego prac w Kasztelu w Szymbarku stanowi retrospektywę obejmującą aż 5 dekad twórczości skupionej na malarstwie pejzażowym.

Bohaterką drugiej z nowych wystaw w muzeum jest pochodząca z Rzeszowa Barbara Hubert. Artystka kolekcjonuje wrażenia i emocje z nimi związane chce przekazywać za pośrednictwem malarstwa. W rodzimym Rzeszowie pracuje również jako pedagog.

Z Podkarpacia pochodzi też bohaterka trzeciej wystawy - Małgorzata Drozd. Urodzona w Łańcucie artystka w pracy twórczej zajmuje się nie tylko malarstwem, ale też grafiką i rysunkiem. Od 2003 roku pracuje w Zakładzie Malarstwa Wydziału Sztuki Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Rzeszowskim, obecnie jako profesor na stanowisku badawczo - dydaktycznym.

Wszystkie trzy wystawy można oglądać na terenie Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach przez 7 dni w tygodni, od pon. do wtorku - od 9.00 do 17.00, w weekend - od 10.00 do 18.00.

UWAGA! Muzeum otwierając ponownie swoje pomieszczenia dla zwiedzających zadbało o wszelkie środki bezpieczeństwa związane z okresem pandemii.

W związku z tym:

  • ograniczona zostaje liczba osób mogących przebywać w muzeum w jednym czasie;
  • w pomieszczeniach można skorzystać z punktów dezynfekcji dłoni;
  • pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice, maseczki i rękawice.

Zwiedzający wystawy są zobowiązani do:

  • noszenia maseczek i rękawiczek;
  • stosowania środków dezynfekujących dłonie;
  • zachowania odpowiedniej odległości.

Warto pamiętać o tym aspekcie planowanej wizyty w muzeum.

inf. UMWM, foto: obraz Krzystofa Kulisia (fot. MDKiG)

Gorlice - najnowsze informacje