poniedziałek, 15 maja 2023 10:36

Gruzini wpadli na gorącym uczynku. Przez miesiąc wykradali alkohol ze sklepu

Autor Patryk Trzaska
Gruzini wpadli na gorącym uczynku. Przez miesiąc wykradali alkohol ze sklepu

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku obywatela Gruzji, który okradał miejscowy sklep spożywczy.  Tego samego dnia, podczas przeszukania miejsca zamieszkania został zatrzymany jego wspólnik. Starty oszacowano na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od 17 kwietnia do wielickiej komendy wpływały zawiadomienia dotyczące kradzieży drogich alkoholi z jednego ze sklepów. Z zawiadomienia wynikało, że sprawcy regularnie robili sobie w tej placówce handlowej ,,darmowe zakupy ‘’, kradnąc po kilka czy  kilkanaście butelek wysokoprocentowych trunków. Od 17 kwietnia do 6 maja, sprawcy w sklepie dokonali kradzieży alkoholu wartości prawie 5 tys. zł.

Wieliccy kryminalni wzięli pod specjalny nadzór okradany sklep. Podczas jednego ze specjalnych patroli, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę z plecakiem który wybiega ze sklepu. Za nim wybiegł ochroniarz.

Policjanci zatrzymali 40-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży. W plecaku miał on alkohol o wartości ponad 600 zł. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego Gruzina, funkcjonariusze zastali 28- letniego mężczyznę, również obywatela Gruzji, który wspólnie z 40- latkiem  dokonywał wcześniejszych kradzieży. Policjanci podczas czynności ujawnili również kilka skradzionych butelek z alkoholem.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka