poniedziałek, 28 grudnia 2020 21:48

Kraków. Radny Rafał Komarewicz: Szymon Hołownia chce zrobić coś dobrego dla nas wszystkich i to mnie motywuje

Autor Marzena Gitler
Kraków. Radny Rafał Komarewicz: Szymon Hołownia chce zrobić coś dobrego dla nas wszystkich i to mnie motywuje

W poniedziałek, 21 grudnia na konferencji z udziałem Szymona Hołowni w Krakowie Rafał Komarewicz oficjalnie dołączył do ruchu Polska 2050. Dlaczego zdecydował się na ten ruch wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją.

Decyzja Rafała Komarewicza wywołała dużo pytań, zwłaszcza, że na włączenie się do ruchu Hołowni zdecydował się doświadczony krakowski samorządowiec i przewodniczący prezydenckiego klubu radnych Przyjazny Kraków. Czy oznacza to, że cały klub stał się politycznym zapleczem Polski 2050? Czy Rafał Komarewicz już planuje start w kolejnych wyborach parlamentarnych? Czy będzie ubiegał się o fotel prezydenta Krakowa? Jak ocenia skutki upolitycznienie samorzadu i dlaczego właśnie jako samorzadowiec zdecydował się zaangażować w ruch Hołowni - to pytania na które odpowiada Komarewicz.

Pytamy też o przyszłoroczny budżet Krakowa i najważniejsze dla niego inwestycje, które się tam znalazły.

zobacz też:

Rafał Komarewicz dołączył do Ruchu Polska 2050
Szymon Hołownia podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Krakowie ogłosił, że do ruchu Polska 2050 dołącza Rafał Komarewicz. - Dzisiaj jestem w Krakowie, po to, aby z radością ogłosić, to że dołącza do naszego ruchu wspaniały krakowski samorządowiec Rafał Komarewicz wiceprzewodniczący Rady Miasta …
Kraków rząda wyjaśnień od rządu. Dlaczego?
Na sesji 16 grudnia radni podjęli rezolucję do Rządu RP w sprawie niesprawiedliwego podziału środków pochodzących z drugiego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa mówił podczas konferencji prasowej.
Uchwalono budżet Krakowa. O 87 mln zł więcej na inwestycje niż zakładano w projekcie
16 grudnia Rada Miasta Krakowa przyjęła budżet miasta na 2021 rok wraz z autopoprawką przygotowaną przez prezydenta. Głos za oddało 25 radnych, przeciw było 17, jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Kraków. Kiedy powstanie kładka Zwierzyniec - Dębniki?
Pomysł na budowę kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę pomiędzy Zwierzyńcem a Dębnikami ma już kilka lat. Czy mijający rok przybliżył realizację tego zadania?
Kraków

Kraków - najnowsze informacje