wtorek, 9 marca 2021 14:40

Igrzyska Olimpijskie z kibicami, czy bez? Kluczowa decyzja japońskiego rządu

Autor Norbert Kwiatkowski
Igrzyska Olimpijskie z kibicami, czy bez? Kluczowa decyzja japońskiego rządu

Igrzyska Olimpijskie w 2021 roku zbliżają się wielkimi krokami, jednak wciąż niewiadome - czy rywalizację najlepszych sportowców tego globu będą mogli obserwować kibice na żywo. Kluczową decyzję podjął w tej sprawie rząd organizatora zawodów Japonii.

Zdaniem świetnie poinformowanego medium z kraju Kwitnącej Wiśni "Kyodo News" - rządzący zdecydowali, że święto sportu w Tokio odbędzie się z kibicami, ale tylko japońskimi. Zagraniczni fani nie będą mieć szansy dostać się na areny olimpijskich zmagań.

Co prawda, informacja nie została jeszcze potwierdzona, jednak ma to głównie związek z tym, że rozmowy między japońskim rządem, a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim odbędą się pod koniec marca.

Nie jest tajemnicą, że w dobie panującej pandemii - Japończycy nie chcą w swoim kraju zagranicznych kibiców. Rządzący w Tokio mają opracowane różne warianty na walkę z koronawirusem i przybycie do ich kraju nowych szczepów wirusa mogłoby znacznie pogorszyć sytuację.

Igrzyska olimpijskie planowo miały się odbyć w połowie 2020 roku, jednak ze względu na ogólnoświatową pandemię, zostały przeniesione na kolejny rok. Rywalizacja w Tokio będzie trwać od 23 lipca do 8 sierpnia.

Info: "Kyodo News"

Foto: YouTube

Sport

Sport - najnowsze informacje