wtorek, 2 stycznia 2018 16:24

Ile emocji kryje w sobie Paczka?!?

Autor (red)
Ile emocji kryje w sobie Paczka?!?

„Akcja Paczka” Pomoc Polakom na Wschodzie 2017.

„Proszę przyjąć serdeczne podziękowanie Harcerkom i Harcerzom Rzeczypospolitej za cud, który uczynili dla mnie.” - to fragment listu, który w ramach podziękowania skierowała do uczestników tegorocznej Akcji Paczka, jedna z 2500 obdarowanych – Pani Leonarda.

Nieprzerwanie od 1996 roku, przed Świętami Bożego Narodzenia środowiska harcerskie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej organizują zbiórkę darów dla najbiedniejszych Polaków na Kresach Wschodnich. Po kilku tygodniach przygotowań, dzięki wsparciu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i innych, autokary pełne harcerzy i harcerek jadą na Wschód, aby osobiście wręczyć symboliczne paczki naszym rodakom.

„Paczka kryje w sobie nie tylko podarunki, ale przede wszystkim emocje wzruszenia, radość ze spotkania, pragnienie polskości, dar serca. Nigdy nie zapomnę szczerego uśmiechu tych wszystkich ludzi, którzy w wielu przypadkach nie mają za dużo a mogliby oddać wszystko za te drobne, a jednak tak wiele znaczące odwiedziny” – wspomina Aldona, która brała udział w Paczce już drugi raz.

W tym roku:

Ponad 2500 paczek dotarło do wzruszonych rodaków

Ponad 500 harcerek i harcerek odwiedziło Polaków na Kresach


Barbara Sobieska
Rzecznik Prasowy ZHR

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje