Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla sześciu województw.
Dla woj. małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, podlaskiego oraz części woj. mazowieckiego wydano alert pierwszego stopnia. Na tych terenach prognozowane są burze z opadami deszczu, wynoszącymi miejscami od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może też spaść grad.
Prognoza burz:
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) July 3, 2020
Burze będą występować głównie we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do 30mm, 40mm, opady gradu do 3-4cm oraz porywy wiatru do 80km/h. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce. pic.twitter.com/G501LEG7mI
Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla woj. lubelskiego. Na jego terenie prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 40 mm, a lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Tam też może spaść grad.
Prognoza burz na noc:
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) July 3, 2020
Burze, które utworzą się w dzień mogą jeszcze utrzymywać się w pierwszych godzinach nocnych. Najbardziej prawdopodobne są w pasie od Małopolski po Lubelszczyznę. Towarzyszyć im mogą opady deszczu, punktowo do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. #IMGWmeteo pic.twitter.com/T4rOdLVBp6
Inf.: Twitter/IMGW