wtorek, 9 lipca 2024 10:21

[WIDEO] Inauguracyjna gala na wielickim Rynku. Ruszył Summer Music Festival 2024

Autor Artykuł sponsorowany
[WIDEO] Inauguracyjna gala na wielickim Rynku. Ruszył Summer Music Festival 2024

W Wieliczce rozpoczął się cykl letnich koncertów, prezentujących różne gatunki muzyki. Inauguracją festiwalu była Gala Operetkowa im. Wandy Polańskiej.

Inauguracyjna Gala rozpoczęła się w sobotę, 6 lipca o godzinie 19.30 na Rynku Górnym w Wieliczce. Oficjalnego otwarcia Summer Music Festival Wieliczka 2024 dokonali starosta wielicki Roman Ptak oraz burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Rafał Ślęczka. W wydarzeniu wzięła również udział wicestarosta Ewa Ptasznik. Tegoroczny festiwal rozpoczęła Gala Operetkowa im. Wandy Polańskiej, wielkiej artystki, primadonny polskiej sceny operetkowej, która gościła w Wieliczce podczas I edycji Summer Music Festival w 2006 roku.

Przez cały tydzień już po raz 18, urokliwe miejsca solnego miasta wypełni śpiew, taniec i muzyka. Festiwal, który zawsze z niecierpliwością jest oczekiwany przez Małopolan, zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Impreza co roku cieszy się ogromną popularnością. Podczas inauguracyjnego wydarzenia mieszkańcy Wieliczki, powiatu wielickiego a nawet goście z Krakowa i Warszawy zapełnili szczelnie wszystkie przygotowane miejsca, dostawiali krzesełka pożyczone z pobliskiej kawiarni, a nawet siadali na okolicznych ławkach, murkach i schodkach.

Podczas sobotniego koncertu widzowie wysłuchali jednej z najlepszych śpiewaczek operowo-operetkowych, primadonna Opery Krakowskiej Iwony Sochy oraz niezwykle czarującego i utalentowanego barytona Oskara Jasińskiego. Tradycyjnie koncert wykonała niezastąpiona Orkiestra Straussowska Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko.

To nie koniec atrakcji. We środę 10 lipca o godz. 19.30 w Auli Zespołu Szkół Muzycznych (Sztygarówka) w Wieliczce (przy ul. Dembowskiego 2) zabrzmi Koncert "Rock the Piano", który wykona Łukasz Szubski - fortepian.
Bilety w cenie 20 zł można kupić bezpośrednio przed koncertem, w Impresariacie Artystycznym (tel. 510 841 390) oraz przez stronę internetową Eventim

W piątek 12 lipca o godz. 19.30 kolejnym wydarzeniem bedzie widowisko baletowe "In memoriam Amy Winehouse", w którym zaprezentuje się Lyrics Dance Company pod kierownictwem Alberto Canestro (Włochy). Ten występ odbędzie się w Kampusie Wielickim, a wstęp to tylko 30 zł.

W sobotę 13 lipca o godz. 19.30 na Rynku Górnym w Wieliczce odbędzie się Gala Finałowa - wyjątkowy Koncert Piosenek Eurowizji. Największe przeboje wszystkich edycji tego tak lubianego festiwalu przypomną: Monika Węgiel, Sylwia Frączek, Weronika Bochat-Piotrowska, Emilia Azierska i Alexander Martinez. Na to wydarzenie wstęp wolny.

Organizatorem festiwalu jest Polskie Towarzystwo Straussowskie. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Powiat Wielicki.

fot. Powiat Wielicki

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka